Hudba byla na řeckém ostrově Mykonos zakázána v nových omezeních COVID-19

ATÉNY (Reuters) – Řecko zakázalo hudbu v restauracích a barech a v sobotu uvrhlo na populární prázdninový ostrov Mykonos noční zákaz vycházení po prudkém nárůstu tamních případů koronavirů.

Mykonos, známý jako párty ostrov superbohatých, je jednou z nejoblíbenějších destinací v Řecku a každé léto přitahuje přes milion návštěvníků, včetně hollywoodských hvězd, supermodel a světově proslulých sportovců.

V návaznosti na „znepokojivé“ místní ohnisko ministerstvo civilní ochrany uvedlo, že na ostrově zakazuje nepřetržitou hudbu, včetně obchodů, kaváren a plážových barů. Rovněž uvedl, že omezí pohyb mezi 1:00 a 6:00, s výjimkou těch, kteří chodí do práce a z práce nebo do nemocnice.

Řecko spoléhá na turistiku na pětinu své ekonomiky a zoufale potřebuje letošní silné období po katastrofě v roce 2020, kdy se zhroutil počet návštěvníků a příjmy.

Počet infekcí v Řecku v posledních týdnech vzrostl a donutil vládu, aby nařídila očkování zdravotnických pracovníků a zaměstnanců domovů s pečovatelskou službou, a zavedla nová omezení v celé zemi, včetně povolení pouze očkovaných zákazníků uvnitř v restauracích a klubech.

Konstantinos Kokas, starosta Mykonosu, uvedl, že zavedení opatření, která jsou jádrem sezóny cestovního ruchu, je „nespravedlivé“ a „zavádějící“.

„Mykonos nemůže být jediným ostrovem, kde nebude slyšet hudba … Jediného, ​​čeho bude dosaženo, je, že návštěvníci půjdou na jiný ostrov,“ napsal na Facebooku.

Vláda v květnu zakázala hudbu v restauracích a barech po celé zemi, aby se zabránilo tomu, že by se lidé museli přiblížit k sobě, aby je mohli slyšet, což zvyšuje šance na přenos viru. Toto opatření bylo zrušeno, když došlo ke snížení počtu zranění.

„Vyzýváme obyvatele, návštěvníky a odborníky z našeho krásného ostrova, aby důsledně dodržovali postupy … abychom mohli rychle kontrolovat a omezit šíření viru a Mykonos se mohl vrátit k normálu,“ uvedlo ministerstvo.

Omezení na Mykonosu zůstanou v platnosti do 26. července.

READ  Videoklip ukazuje ruské síly kopající zákopy ve vysoce radioaktivní zakázané oblasti poblíž Černobylu

(Zpráva Caroliny Tagaris). Úpravy Christiny Fincherové

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.