Hubbleův teleskop kontroluje nejvzdálenější planety

Tyto bouře se obvykle objevují ve středních zeměpisných šířkách a snášejí se k rovníku planety, kde slábnou a následně se rozpadají. V roce 2018 HST zahlédl na severní polokouli Neptunu masivní tmavou skvrnu směřující na jih směrem k tropické „vražedné zóně“.

O dva roky později však k údivu astronomů a počítačových simulací bouře obrátila kurz a vrátila se na sever. Navíc se zvrat shodoval se vznikem Nová, o něco menší bouře s názvem „Dark Spot Jr.“ Na jih – kus většího víru se mohl rozdělit a odebrat energii a hybnost jako v některých hrách s vesmírným bazénem.

„Bylo opravdu vzrušující vidět, jak se tento člověk chová, jak se od něj očekává, a pak se náhle zastavil a otočil se dozadu,“ řekl Michael Wong, vědecký pracovník z Kalifornské univerzity v Berkeley. V tiskové zprávě NASA v loňském roce. „To bylo překvapivé.“

Na nejnovějším snímku Neptunu je velká tmavá skvrna stále na severu. Junior ale zmizel a celá arktická oblast potemněla. Meteorologové Neptunu stále nevědí proč.

Vychutnejte si tyto vesmírné pohlednice tak dlouho, jak jen můžete. Hubbleův vesmírný dalekohled byl Tam už více než 30 letPo dlouhé plánované životnosti se v poslední době potýká s častějšími problémy. tři V letošním roce byl dalekohled delší dobu odstaven kvůli problémům se softwarem.

S plánovaným spuštěním však přichází potenciálně dobrá zpráva Vesmírný dalekohled Jamese Webba v prosinci. Webbův dalekohled je Téměř třikrát větší než Hubble. Je navržen tak, aby viděl infračervené nebo „tepelné“ paprsky spíše než viditelné vlnové délky, takže může vidět skrz mraky a mlhu těchto planet a mapovat teplo pod nimi, takže takříkajíc osvětluje, jak tyto planety fungují. Každopádně na chvíli, pokud vše půjde dobře – a Věci nešly vždy dobře Astronomové mohou mít dva vzájemně se doplňující způsoby chápání toho, co se tam děje.

READ  Test dopadu asteroidu NASA DART zanechal stopu dlouhou více než 6000 mil

Toto je zpráva o počasí z exoplanet. Venku fouká vítr a nezapomeň si vzít ten nejsilnější opalovací krém na Uranu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *