Hráči neplacení než Quang Ninh čelí finančnímu utrpení

Předtím, než se 28. března připojil k Quang Ninh hrát v pátém zápase ligy Hai Phong FC, dostal záložník Nguyen Hai Huy 3 miliony vietnamského Donga (130,50 USD) od své tchyně, která věděla, že nedostal žádný plat ani bonus výměnou za to z klubu. Věky.

“Byl jsem zraněn asi rok a nedostal jsem žádnou výplatu. Abych byl upřímný, byl jsem finančně závislý na své ženě a také jsem si půjčil peníze od své rodiny, abych přežil,” řekl Hui.

Na hřišti hráči Quang Ninh stále dávají maximum klubu, který porazil několik mocných týmů včetně HCMC FC, Hai Phong FC a Thanh Hoa FC. Po prvních šesti kolech páté ligy 2021 skončil klub u stolu druhý s 12 body, o jeden bod za vedoucími Hwang Anh Jia Lai. Mimo hřiště se však hráči trápí, protože žádný z nich nedostal plat po dobu osmi měsíců a bonusy za rok.

Mac Hong Quan, vietnamsko-český útočník, také došel peníze. Poslední čtyři měsíce žil z finanční podpory, kterou jeho manželka poslala z České republiky.

Ne každý hráč má takové štěstí jako Quan, protože zbytek týmu Quang Ninh spoléhá na své výhry, aby uživil své rodiny.

Aby zaplatil výdaje své dcery, obránce Dong Van Khoa požádal o podporu představitele klubu, ale bezvýsledně. Jeho žena si musela půjčit peníze od své matky, aby zaplatila školné.

Dvacetiletý chlapec Ngoc Long neměl ani peníze na nákup deodorantu, a vyzval manželku svého spoluhráče, aby si nějaký vypůjčila.

Během Tate Během letošních prázdnin se Long a další mladí hráči rozhodli zůstat v areálu klubu, než jít domů, protože jim došly peníze.

Kvůli obtížné finanční situaci mnoho klíčových hráčů opustilo klub, ale mladí hráči nemohou, protože jsou vázáni svými smlouvami. Podle předpisů Vietnamského fotbalového svazu (VFF) budou hráči akademie mladší 23 let povinni zaplatit náhradu v případě porušení podmínek jejich smlouvy.

READ  Česká vláda schvaluje národní plán obnovy

Někteří hráči zůstali u Quang Ninh kvůli tomu, co pro ně klub v minulosti udělal. Záložník Nguyen Sa získal 100% finanční podporu v roce 2019, kdy trpěl svalovou dystrofií, svalovou chorobou. Stejnou podporu dostal také Hai Huy, když si zlomil nohu a musel rok sedět. Hong Quan byl převzat klubem, když jeho bývalý klub An Giang FC sestoupil, takže ho neměl kam jít.

Po dlouhém období neplacení se hráči Quang Ninh rozhodli ve středu ve středu trénovat. Úředníci kulturního a sportovního oddělení Quang Ninh slíbili, že hráči budou tento týden vyplaceni. Je však pravděpodobnější, že dostanou zaplaceno jen několik měsíců, než v plné splátce.

“Neměli jsme jinou možnost, než vstoupit do stávky. Hráči udělali vše, co bylo v jejich silách, aby pomohli klubu dosáhnout dobrých výsledků. Chceme malou podporu, abychom už nemuseli takto trpět,” řekl Hui.

Kapitán zdůraznil, že i přes obtížnou situaci budou hráči i nadále vydávat maximum, když v sobotu večer čelí Becamex Binh Duong. Bin Thanh Hong opustil trenéra Binh Dong Quang Ninha na začátku letošního roku poté, co klub nevyplatil vynikající platy.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *