Hráč Rangers obviňuje „opovrženíhodné rasistické zneužívání“ českým protivníkem | Sportovní

Glasgow, Skotsko (Associated Press) – Záložník Rangers Glenn Camara obvinil jednoho ze soupeřů Slavie Praha z „promyšleného a úmyslného“ rasistického zneužívání a odmítl popřít obránce Ondiga Codelu jako „absolutní lež“.

Camara vydala prohlášení pozdě v pátek poté, co UEFA oznámila, že bude ve čtvrtek vyšetřovat incidenty zápasu Evropské ligy mezi Rangers a Slavií. Český tým chce, aby skotská policie vyšetřila údajný pozápasový fyzický útok na Codelu.

Na konci vítězství Slavie 2: 0 si Codela zakryl ústa oběma rukama a během pauzy ve hře řekl něco Camarině uchu.

Camara, která je černá, řekla, že to byl rasistický jazyk, který slyšel blízký týmový kolega. Codela přiznal, že přísahal na 25letého finského hráče, ale popřel jakékoli rasistické zneužívání.

„Jsem šokován a zděšen, když slyším takové rasistické týrání profesionálního fotbalisty,“ uvedl Camara ve svém prohlášení vydaném právníkem.

„Na mezinárodní scéně došlo k opovrženíhodnému rasistickému zneužívání, kterého se dopustil Ondig (Codela), a jakékoli nečinnosti ze strany UEFA budou považovány za zelenou pro rasismus,“ uvedl.

Cudela se hádal s dalším hráčem Rangers, když Camara řekl, že se pokusil zasáhnout.

Camara řekl: „Požádal mě, abych byl zticha, a pak řekl:„ Vteřinu, příteli, “než přistoupil k rasistické poznámce a údajně ji udělal. Popsal Kdelovo jednání jako„ úmyslné a úmyslné. “

Slavia obvinění popřela a tvrdila, že 33letá Kudela po zápase praštila Camaru, protože Češi „nebyli vpuštěni do šatny“ v Ibroxu.

„Slavia důrazně popírá nechutné obvinění jednoho z vedoucích týmu Ondiga Kudely z rasistického chování,“ uvedl tým v pátečním prohlášení.

Cudela, bílá, připouští jen Camarino sliby.

Codela řekl v rámci prohlášení týmu: „Bylo to řečeno v sentimentu, ale naprosto popírám, že v těchto slovech je něco rasistického.“

Češi postoupili do čtvrtfinále Evropské ligy 3: 1 a budou čelit Arsenalu.

Slavia uvedla, že podala trestní oznámení na skotskou policii za fyzický útok na Codela, i když neidentifikovala žádného z hráčů Rangers.

Pozdě v pátek tým řekl: „Útok byl brutální a byl proveden s plnou silou s úmyslem ublížit našemu hráči a ublížit mu.“

V pátek zahájila UEFA vyšetřování a jmenovala disciplinárního inspektora, který shromáždil důkazy poté, co dříve řekl, že čeká na zprávy od funkcionářů zápasu.

„Další informace o tomto vyšetřování budou k dispozici v pravý čas,“ uvedla UEFA ve svém prohlášení.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *