Hráč Bruins David Pasternak dělá českou hokejovou historii s nejnovější ctí

BOSTON, MA – 1. PROSINCE: David Pasternak #88 z Boston Bruins slaví po vstřelení gólu proti Montrealu Canadiens během třetí třetiny v TD Garden 1. prosince 2019 v Bostonu, Massachusetts. Bruins porazili Kanaďany 3: 1. (Foto: Maddy Meyer/Getty Images)

Legenda o Davidu Pasternakovi rostla jen minulý víkend, stejně jako sniper B Oceněno zlatou hokejkou (česky Zlatá hokejka) Jako nejlepší hokejista v České republice za rok 2021.

Mít tuto čest není pro Pastrnaka žádnou novinkou, ale toto poslední vítězství bylo určitě pozoruhodné, protože to byla Pastrnakova pátá zlatá hokejka v řadě, což je poprvé, kdy kterýkoli hráč získal cenu v pěti po sobě jdoucích sezónách od jejího předání v roce 1969. Tato realizace opravdu zblázní, když si uvědomíte, že někteří velikáni již v minulosti cenu získali, konkrétně Jaromír Jäger, který drží rekord všech dob ve zlatých hokejkách, s 12 v kariéře.

Pasternakův pátý ho ale také zvedl do žebříčku všech dob, který nyní s pěti získal remízu s Dominicem Haškem o nejvíce vítězství všech dob.

V této sezóně získal Pastrňák při hlasování 492 bodů, čímž ho předběhl před bleskem Ondrej Palat (472) a poté týmový kolega David Krejci (338). Podobně jako při hlasování o většinu cen NHL se o ceně hlasuje pro zástupce České federace ledního hokeje, reprezentační trenéry, členy týmů České elitní ligy a sportovní novináře.

Toto poslední vítězství pro Pastrnak přichází po sezóně, ve které se zranilo 20 gólů a 48 bodů ve 48 zápasech základní části a po sezóně sedm gólů a 15 bodů v 11 zápasech.

Klepnutím sem zobrazíte úplné pokrytí Bruins 98,5 The Sports Hub.

Ty Anderson je spisovatel a publicista na 985TheSportsHub.com. Jakékoli vyjádřené názory nemusí nutně odrážet názory společnosti 98.5 The Sports Hub, Beasley Media Group nebo jakékoli její pobočky. Křičte na něj na Twitteru: Vložte tweet

READ  Australian Open: Serena Williams a Naomi Osaka se kvalifikují do čtvrtého kola v Melbourne | Tenisové novinky

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *