Hostující český senátor požaduje přímé lety Tchaj-pej – Praha

Hostující český senátor požaduje přímé lety Tchaj-pej – Praha

Tchaj-pej, září 22 (CNA) Senátor České republiky Jiří Dráhos, který je na šestidenní návštěvě Tchaj-wanu, ve čtvrtek vyzval k zahájení přímého letu mezi českým hlavním městem Prahou a Tchaj-pej s tím, že to výrazně posílí vzájemnou obchodní spolupráci. .

Přímé lety mezi Prahou a Tchaj-pej budou mít pozitivní vliv na Tchaj-wan i Českou republiku, řekl Dráhos, který v současnosti předsedá Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu ČR, při setkání s prezidentem Tsai Ing. -wen (蔡英文).

Mohly by usnadnit vzájemnou obchodní spolupráci a vést ke zvýšení počtu tchajwanských turistů v Česku, řekl Trahos, který v neděli doprovázel na Tchaj-wan oficiální delegaci.

V delegaci jsou dále náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy Radka Vildová a náměstkyně pro vědu, výzkum a inovace Jana Havlíková.

Drahoš Tsai řekl, že Tchaj-wan a Česká republika by měly dále posilovat bilaterální spolupráci při rozvoji polovodičového průmyslu a podporovat kulturní výměny.

„Tchaj-wan je jedním z našich klíčových demokratických partnerů v Tichomoří,“ řekl 73letý senátor a dodal, že obě země respektují hodnoty, jako je demokracie a lidská práva.

Drahoš poukázal na Rusko a Čínu a řekl, že se oba sblížili kvůli jejich zkušenostem v konfrontaci s tím, co nazval „nedemokratickými, nepřátelskými sousedy“.

Drahoš poděkoval vládě Tchaj-wanu za odsouzení ruské invaze na Ukrajinu a obyvatelům ostrova za poskytnutí finanční podpory a pomoci obětem současné války.

Česko, bývalý člen východního bloku a soused Ukrajiny, podle Drahoše přijalo kolem 400 tisíc ukrajinských uprchlíků, mezi nimiž jsou mnohé ženy, děti a starší lidé.

Drahoš vyjádřil podporu tchajwanské snaze o účast v mezinárodních organizacích, jako je Světová zdravotnická organizace a Mezinárodní organizace pro civilní letectví.

Mezitím Tsai poděkoval Drahose a dalším hostujícím zástupcům za podporu Tchaj-wanu.

Návštěva delegace na Tchaj-wanu následovala po návštěvě předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové v Taipei, měsíc poté, co Čína uspořádala vojenská cvičení v několika oblastech kolem ostrova, což podle ní ukázalo „neotřesitelné přátelství“ mezi oběma. Stavy mysli.“

READ  Srí Lanka, Česká republika a mnoho dalších zemí, které změnily svá jména

Tsai tváří v tvář autoritářské expanzi řekl, že Tchaj-wan a Česká republika se musí „i nadále o sebe navzájem starat a společně chránit svobodu a demokracii“.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *