Hněv Číny na zahraniční značky pomáhá domácím oponentům

Tim Maine kdysi řídil BMW. Přemýšlejte o koupi Tesly.

Místo toho si pan Min, 33letý majitel pekinského startupu kosmetiky, koupil elektromobil vyrobený čínským konkurentem společnosti Tesla. Nový. Líbí se mu interiéry Nio a lepší funkce hlasového ovládání.

Také se považuje za vlastence. Řekl: „Mám velmi silnou tendenci k čínským značkám a velmi silné vlastenecké nálady.“ „Miloval jsem Nike také. Teď pro to nevidím žádný důvod. Kdyby existovala dobrá čínská značka, která by Nike nahradila, byl bych z toho velmi šťastný.“

Západní značky jako H&MA Nike a Adidas Jste pod tlakem V Číně za odmítnutí použití bavlny vyrobené v Sin-ťiangu, kde čínská vláda zahájila masivní kampaň represí proti etnickým menšinám. Nakupující se zavázali bojkot Značky. Celebrity zrušily své dohody o schválení.

Zahraniční značky však také čelí rostoucímu tlaku ze strany nového plemene čínských konkurentů vyrábějících a prodávajících vysoce kvalitní výrobky prostřednictvím chytrého marketingu stále více národní skupině mladých lidí. Existuje pro něj termín: „guochao“ nebo čínská kacířství.

HeyTea„Spuštění mléčného čaje v hodnotě 2 miliard dolarů se 700 obchody chce nahradit Starbucks. Guanqycinlin„Čtyřletá společnost s nízkým obsahem cukru v hodnotě 6 miliard dolarů, která se chce stát čínskou společností Coca-Cola. Opress„Pět let stará společnost, která chce nahradit Victoria’s Secret Většina produktů není Victoria’s Secret: Sportovní podprsenky bez drátů zdůrazňují pohodlí.

Hněv nad bavlnou Xinjiang dal těmto čínským značkám další příležitost získat si zákazníky. Jak celebrity přerušily styky se zahraničními značkami, čínský gigant sportovního oblečení Li-Ning oznámil, že novým chlapeckým členem Xiao Zhan se stane člen chlapecké skupiny. Během 20 minut se téměř všechno, co mistr Xiao nosil v reklamě Li-Ning, vyčerpalo dojít Online. Značka hash kampaně byla zhlédnuta více než miliardkrát.

Čína zažívá revoluci ve značení spotřebitelů. Její mladá generace je vlastenečtější a aktivně hledá značky, které se vyrovnají této sebevědomé čínské identitě. Podnikatelé rychle vytvářejí názvy a produkty, které rezonují. Investoři obracejí svou pozornost na tyto startupy uprostřed klesajících výnosů z technologických a mediálních podniků.

READ  Rok 2020 byl rekordním rokem stresu a nejvíce zasáhl maminky s dětmi doma

Když se vlastenectví stane prodejním místem, západní značky jsou v konkurenční nevýhodě, zejména v zemi, která stále více vyžaduje, aby se globální společnosti řídily stejnými politickými liniemi jako čínské společnosti.

Min. Uvedl, že spotřebitelské protesty v Číně jsou „historickým bodem obratu a budou mít dlouhodobý dopad na čínské spotřebitele“. Čínští spotřebitelé nechtějí jíst stejné hovno, jaké jim dávají zahraniční značky. Je naprosto nezbytné, aby zahraniční značky respektovaly čínské spotřebitele stejně jako čínské značky. “

Zahraniční značky v Číně zdaleka nepůsobí. Jeho řidiči pomohli vynutit Skok V dodávkách Tesla. IPhony jsou stále velmi populární. Kampaně proti cizím jménům přicházejí a odcházejí a domácí značky, které zdůrazňují politiku, často riskují nechtěnou pozornost, pokud budou foukat politické větry Proměna Rychle.

Zájem o místní značky je i nadále velkým posunem. Po Maovi země produkovala několik spotřebních výrobků. První televizory, které většina rodin vlastnila v 80. letech, pocházely z Japonska. Francouzský designér Pierre Cardin znovu představil módu svým debutem v Pekingu v roce 1979 a přinesl barvy a vkusu národu, který měl během kulturní revoluce modrou a šedou barvu.

Číňané narození v 70. letech nebo dříve si pamatují svůj první doušek Coco-Coly a jejich první sousto Big Mac. Sledovali jsme filmy z Hollywoodu, Japonska a Hongkongu na skříňkách a líčení, pokud jsme sledovali děj. Rychle jsme si koupili šampon Head & Shoulders, protože jeho čínský název Hyvice znamená „létající mořské vlasy“.

„Prošli jsme evropským a americkým módním výstřelem, japonským a korejským módním výstřelem, americkým módním výstřelem, dokonce i módním vzorem v Hongkongu a Tchaj-wanu,“ řekl Xun Shaohua, který v Šanghaji založil společnost pro sportovní oblečení, která konkuruje společnostem Vans a Converse.

READ  Čína vydává zákony proti zahraničním sankcím

Nyní by mohla být doba čínské kacířství. Čínské společnosti vyrábějí lepší výrobky. Čínská generace Z, narozená v letech 1995 až 2009, nemá stejný vztah k cizím jménům.

I People’s Daily, oficiální noviny tradiční komunistické strany, začaly tuto značku propagovat. Streetwear začal Sbírka S Li-Ning v roce 2019. Ve stejném roce, a Převod Spolu s Baidu, čínskou vyhledávací společností, pojmenovanou „Guochao Pride Big Data“. Zjistili, že když lidé v Číně hledali ochranné známky, více než dvě třetiny z nich hledaly místní názvy, ve srovnání s pouhými třetinami před 10 lety.

Stejně jako v Číně, i zde může být obtížné zjistit rozsah zapojení guochaa do politiky. Budování domácích značek odpovídá touze komunistické strany, aby se země stala soběstačnější. Čínští úředníci také chtějí nakupovat více: spotřeba domácností Kompenzuje Pouze asi 40 procent čínské ekonomické produkce je mnohem méně než ve Spojených státech a Evropě.

Vlastenectví stranou, podnikatelé tvrdí, že jejich podnikání spočívá na pevných obchodních základech. Podobné trendy se objevily v Japonsku a Jižní Koreji, které jsou nyní domovem silných značek. Místní hráči lépe znají schopnosti dodavatelských řetězců v zemi a jak používat sociální média.

Sportovní značka Mr Xun má na trhu Taobao Market v Alibabě půl milionu sledujících a prodává se za stejné ceny jako Vans a Converse, nebo dokonce o něco vyšší. Řekl, že jeho značka konkuruje tím, že vyrábí boty, které lépe pasují na čínskou nohu, a zavádí místně oblíbené barvy, jako je mátově zelená a fuchsie. Prodává se výhradně online a spolupracuje s čínskými a zahraničními značkami a osobnostmi, včetně Pokémonů a Hello Kitty. Je mu 37 let a je jedinou osobou v jeho společnosti, která se narodila před rokem 1990.

Móda guochao také oživila starověké čínské značky, jako je Li-Ning. Po mnoho let obyvatelé rozvinutých měst považovali značku, kterou vytvořil bývalý mistr světa stejnojmenné gymnastky, ošklivé a levné. Výrazná červená a žlutá barevná kombinace, po čínské vlajce, byla ironicky nazývána „smažená vejce s rajčaty“. Denně čínské jídlo. Li-Ning ztrácel peníze. Její akcie byly v sérii porážek.

READ  Australský premiér naznačuje konec „Covid Zero“

Pak společnost Představený Setkává se na newyorském týdnu módy počátkem roku 2018. Její odvážný vzhled v kombinaci s odvážnými čínskými znaky a výšivkami způsobil doma senzaci. Jeho akcie od té doby vzrostly téměř devětkrát. Nyní se špičkové sady Li-Ning prodávají v průměru od 100 do 150 USD, na stejné úrovni jako soupravy Adidas.

Navzdory ambicím těchto podnikatelů téměř každý, s kým jsem mluvil, přiznal, že čínské značky stále nejsou schopné konkurovat mega značkám, jako jsou Coca-Cola a Nike.

Alex Xie, marketingový konzultant spolupracující se společnostmi v Číně, použil jako příklad odvětví sportovního oblečení. Společnost Nike je již roky v popředí čínských značek ve výzkumu a vývoji. Ve světě sportu ji baví hluboká síť vztahů. Úzce spolupracuje se sportovci na vývoji lepší obuvi a sponzoruje mnoho akcí a týmů, včetně národních fotbalových, basketbalových a atletických týmů v Číně.

„Má prostě mnohem silnější vztah se svými zákazníky než jakákoli čínská značka,“ uvedl.

Ale pro tyto giganty západních značek je spor o bavlnu v Xinjiangu velkou výzvou, která by mohla pomoci jejím čínským konkurentům. Zatímco předchozí vztek byl proti západním značkám jako např Národní Basketbalová asociace A Dolce Gabbana Uběhlo to velmi rychle, tento zápas mohl pokračovat, říkalo mnoho lidí.

„V minulosti některé západní značky nerozuměly čínské kultuře nebo ji nerespektovaly kvůli nepochopení,“ řekl pan Shun. Tentokrát jde o politický problém. Porušili naši politickou citlivost. ““

Poté se zeptal jako každý inteligentní čínský obchodník, který zná citlivá témata, „nemůžeme mluvit o politice?“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *