Heather Watsonová porazila Claire Liu v prvním kole turnaje Credit One Charleston Open | tenisové novinky

Heather Watsonová porazila Claire Liu v prvním kole turnaje Credit One Charleston Open |  tenisové novinky

Britka Heather Watson (29) prohrála 6-4 6-2 s Claire Liu, která v zápase proměnila čtyři ze sedmi brejkbolů. Petra Kvitová odstoupila ve druhém setu proti Magdaleně Fritsch, zatímco Ukrajinka Anhelina Kalininová porazila Bělorusku Alexandru Sasnovich 6-4, 6-4.

Poslední aktualizace: 22.05.2012:17

Heather Watsonová vypadla v prvním kole Charleston Open

Heather Watsonovou porazila Claire Liu ve dvou setech v prvním kole Credit One Charleston Open.

Brit prohrál 6-4, 6-2 s 21letým Američanem.

Navzdory tomu, že získala více než při prvním podání, toho Watsonová nedokázala využít a při prvním podání získala jen polovinu bodů.

Liu také kontroloval příjmy, když v prvním střetnutí mezi hráči proměnil čtyři ze sedmi bodů.

Také v Charlestonu Petra Kvitová odstoupila z druhého setu poté, co prohrála první set s Magdalenou Fritschovou.

Fritsch vyhrál první set těsně 7-6 (6) a ve druhém setu vedl 3-2, když Češka odstoupila.

Ukrajinka Kalinina porazila Bělorusa Sasnoviče

V dalším zápase prvního kola Ukrajinka Anilina Kalinina porazila Bělorusku Alexandru Sasnovich 6-4, 6-4 na Althea Gibson Stadium.

Sasnovičová, která dokázala zachránit pouze jeden ze šesti brejkbolů Kalininové, nemohla v utkání hrát pod vlajkou své země.

Podle politiky ATP a WTA Tour po ruské invazi na Ukrajinu mohou sportovci z Ruska a Běloruska soutěžit na turnajích, ale ne pod svými vlajkami.

„V tuto chvíli bude hráčům z Ruska a Běloruska nadále umožněno soutěžit na mezinárodních tenisových akcích na turné a na velkých turnajích,“ stálo minulý měsíc ve společném prohlášení Mezinárodní tenisové federace (ITF), ATP a WTA.

„Do odvolání však nebudou soutěžit pod jménem nebo vlajkou Ruska nebo Běloruska.“