HDP České republiky se ve třetím čtvrtletí zvýšil méně, než se očekávalo

Dnes regionální

Středa 3. listopadu 2021, 11:30

Ekonomika České republiky za tři měsíce končící zářím mezičtvrtletně vzrostla o 1,4 % po růstu o 1 % v předchozím období a překonala očekávání trhu s růstem o 1,8 %, podle předběžných odhadů centrálních statistiků v Praze. Show office (ČSÚ).

Na roční bázi ekonomika vzrostla o 2,8 %, ve srovnání s tržním konsensem 3,2 %.

Ekonomika byla podporována výhradně domácí poptávkou, zejména konečnou spotřebou domácností, tvorbou agregátního kapitálu a vládními výdaji, zatímco export bude pravděpodobně klesat.

Z hlediska produkce byl růst tažen především sektory obchodu, dopravy, ubytování a stravování.

Podpora obchodního časopisu v Budapešti

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahá záležitost. Vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal se již 27 let snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou věcné, přesné a podávané beze strachu a přízně.

Tiskové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. Nedávno někteří experimentovali s myšlenkou zapojení nejdůležitějších zúčastněných stran a jejich čtenářů.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, v jakém množství a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Ariston říká, že trh s kotli v letošním roce v Maďarsku poroste

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *