HDMI 2.1a přináší nové standardy do nové generace displejů HDMI, včetně mapování tónů na základě zdroje.

HDMI 2.1a přináší nové standardy do nové generace displejů HDMI, včetně mapování tónů na základě zdroje.

My nedávno zmíněno Úředník pro licencování HDMI přestal nazývat novější monitory HDMI verze 2.0 a umožnil výrobcům používat zástupný název HDMI 2.1, pokud již vyhovuje stanoveným standardům. To pravděpodobně způsobilo, že výrobce označil displej HDMI 2.0 jako verzi 2.1, aby falšoval tvrzení spotřebitelů, a čínský prodejce viděl, že praktikuje přesně tento scénář.

Nyní je tu nová varianta HDMI 2.1, která bude uvedena někdy v budoucnu s přezdívkou „HDMI 2.1a“.

MSI říká ne marketingovému falšování, uvádí HDMI 2.1 Ready Optix MAG281URF 4K herní monitor s obnovovací frekvencí 144 Hz

Oficiální licenční úředník HDMI potvrzuje nové standardy pro HDMI 2.1 s přidáním SBTM

V současné době je zvláštní, že informace o HDMI 2.1a, jak se brzy bude nazývat, se objevovaly na stránce správy licencí, ale od té doby záhadně zmizely bez jakéhokoli vysvětlení. Je možné, že na poslední chvíli dojde k několika rozhodnutím o dokončení nového standardu pro použití, ale to samo o sobě je pouze odhad. VideoCardz zmínil, že informace lze nalézt prostřednictvím Google Cache. Jedním z nejnovějších přírůstků do HDMI 2.1a je použití tónového schématu založeného na zdroji neboli SBTM.

Mapování tónů založené na zdroji (SBTM) je nová funkce HDR, která umožňuje, aby část mapování HDR byla prováděna zdrojovým zařízením, nikoli zobrazovacím zařízením. SBTM je zvláště užitečné v případech, kdy jsou HDR a SDR video nebo grafika kombinovány do jednoho obrazu, jako je obraz v obraze nebo programový průvodce s integrovaným oknem videa. SBTM také umožňuje počítačům a herním konzolím automaticky produkovat optimalizovaný signál HDR s cílem maximalizovat využití možností HDR displeje bez manuální uživatelské konfigurace zdrojového zařízení.

– HDMI.org

Hráči a PC nadšenci uvidí maximální využití nové technologie díky její schopnosti pracovat v prostředí s více okny. Zdrojové zařízení v podstatě řídí přiřazení tónu. Tento proces umožňuje v samostatných oknech současně zobrazovat obsah s vylepšeným SDR nebo HDR. TFTC střed Uvádí, že nový SBTM není náhradou za současnou technologii HDR (HDR10 a HLG, stejně jako další nabídky). SBTM je nastaven tak, aby prohloubil zážitek z HDR tím, že nabízí ještě více možností vylepšování se zařízeními s podporou HDR.

READ  Jonah Hill's UGG Fit je "Cozycore"

zdroj: TFTC středA Video karty

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *