Házet Rusko do sportovní divočiny | Standard Murray Valley

Sportovní svět zavřel dveře Rusku po invazi na Ukrajinu.

FIFA a UEFA rychle jednaly na doporučení Mezinárodního olympijského výboru (MOV), aby zakázaly sportovcům země účast na mezinárodních akcích, a nařídily dočasné vyloučení Ruska ze všech národních a klubových zápasů.

To znamená, že pokud nebudou jednotky brzy staženy a nebude dohodnuto mírové urovnání, bude Rusku zakázáno kvalifikovat se na letošní mistrovství světa mužů a bude vyloučeno z mistrovství Evropy žen.

Stále větší počet zemí již uvedl, že odmítnou hrát s ruskými týmy na jakékoli úrovni.

Ruská fotbalová asociace v prohlášení uvedla, že si „vyhradí právo na odvolání“ proti rozhodnutí.

„Je mi líto svých dětí,“ řekl trenér Ruska Valerij Karpin.

„Dříve snili o tom, že si zahrají na mistrovství světa. Teď je jejich naděje pryč.“

Doporučení Mezinárodního olympijského výboru, který zbavil olympijského systému ruského prezidenta Vladimira Putina, se týká i sportovců z Běloruska, odkud na Ukrajinu vstupují někteří ruští vojáci, a úředníků obou zemí.

MOV uvedl, že jednal „se smutným srdcem“, ale poznamenal, že dopad války na sport a ukrajinské sportovce, kteří se nyní nemohou účastnit soutěží, převyšuje potenciální škody na sportovcích z Ruska a Běloruska.

Dodalo, že za výjimečných okolností mohou sportovci z Ruska a Běloruska soutěžit jako neutrální.

Prohlášení MOV přišlo krátce před zimními paralympijskými hrami, které v pátek začínají v Pekingu.

Mezinárodní hokejová federace v pondělí pozastavila ruské a běloruské týmy z jejich soutěží až do odvolání a zrušila práva pořádat mistrovství světa juniorů v Rusku v roce 2023, zatímco Národní hokejová federace pozastavila vztahy se svými ruskými obchodními partnery.

World Rugby pozastavil Rusku a Bělorusku účast na všech mezinárodních akcích a přeshraničním ragbyovém klubu a pozastavil členství v ruské rugbyové unii.

Světový badmintonový řídící orgán zrušil všechny turnaje schválené v Rusku a Bělorusku.

Ukrajinské sportovní úřady vyzvaly jednotlivce, jako jsou tenisté a jezdci formule 1, aby byla zakázána účast na akcích.

To by ohrozilo nového tenistu číslo 1 Daniila Medveděva, aby obhájil svou pozici a sezónu F1 pro jezdce Haasu Nikitu Mazepina.

Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová řekla, že odmítne hrát proti jakýmkoli ruským nebo běloruským hráčům, dokud tenisové řídící orgány neuplatní doporučení Mezinárodního olympijského výboru a neuznají je „pouze jako neutrální sportovce“.

Mezinárodní fotbalová asociace (FIFA) a Evropská fotbalová unie (UEFA) vydaly společné prohlášení, v němž pozastavily účast ruských národních týmů v jejich soutěžích „až do odvolání“.

Tento měsíc se Rusko utká v letošních kvalifikacích mistrovství světa, nejprve proti Polsku a poté proti vítězi zápasu Švédska s Českou republikou. Tyto tři země odmítly hrát s Ruskem.

V červenci mají ženy Ruska hrát mistrovství Evropy v Anglii. Švýcarsko, jeho soupeř číslo jedna, řeklo, že zápas hrát nebude.

Tento krok také znamenal vyloučení Spartaku Moskva z Evropské ligy, protože rivalové Lipsko postoupilo do čtvrtfinále.

UEFA také zrušila svou sponzorskou smlouvu s ruským energetickým gigantem Gazprom.

Mezitím se trenér Tiraspolu Jurij Fernydup, který počátkem tohoto roku dovedl Podněstří k vítězství nad Realem Madrid, připojil k mnoha významným ukrajinským osobnostem boxu, kteří se chopili zbraně na obranu země.

Australian Associated Press

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.