Havlíková porazila Sierru a zajistila si juniorský titul na French Open

Česká tenistka Lucy Havlíková si zajistila juniorský titul na French Open, když zde v sobotu ve finále porazila Argentinku Solanu Sierru 6:3, 6:3.

Sedmnáctiletá Havlíková je pátou českou vítězkou titulu po Renatě Tumanové (1972), Regině Maršíkové (1975), Haně Mandlíkové (1978) a Lindě Noskové (2021). Havlíková nyní drží letošní rekord 29-6 v juniorské soutěži, v únoru také vyhrála Criciuma Grade A Championship a také se dostala do finále ve Vrsaru a Offenbachu.

Výsledkem byl vyvrcholení souboje o titul s Havlíkovou, která se přes čtyři po sobě jdoucí rozhodčí dostala do finále. Ve třech z nich – proti Lucovi Oddvardimu ve druhém kole, Joel Store ve třetím a Sarah Beglik v semifinále – musela Havlíková přijít z kolapsu ve třetím.

Naproti tomu Sierra na cestě do finále ztratila pouze jeden set, proti nasazené č. 4 Brendě Frohvertové v prvním kole. Sedmnáctiletá hráčka byla první Argentinkou, která se dostala do finále grandslamové dvouhry dívek od doby, kdy Maria Emilia Salerniová vyhrála US Open v roce 2000.

Havlíčková však odehrála vyrovnaný a efektivní titulový zápas podpořený výborným podáním. Za svou první dodávkou vyhrála 73 procent bodů a neměla žádné body k zastavení. Sierra také zapůsobila na několik vítězů primárních voleb zády ke zdi, ale zadrželo ji 35 neúmyslných faulů a tři zápasy na podání.

Havlíková bude mít příležitost uplatnit si pařížský duet později se svým krajanem Beglikem. S nasazenou jedničkou ve čtyřhře se ve finále střetnou s nasazenou dvojkou Celine Nayef a Nikolou Bartunkovou.

Za zmínku stojí, že Havlíková i Sierra si již začaly nacházet cestu do profesionálního okruhu. Havlíková loni v Praze zaznamenala svůj první los na turnaji WTA divokou kartou, když v prvním kole podlehla Anastasii Jasanové ve třech setech a aktuálně je na 863. místě.

READ  Novinky a fámy z rušného pondělí

Sierra na druhé straně získala své první vítězství v top-200 nad Sarah Irani v prvním kole turnaje La Bisbal d’Employed ITF W100 minulý měsíc a nyní je na 575. místě.

Přečtěte si všechny nejnovější zprávy, nejnovější zprávy a živé aktualizace pro IPL 2022 zde.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *