Havajské ministerstvo zdravotnictví oznámilo dalších 6 úmrtí na koronavirus

Havajské ministerstvo zdravotnictví oznámilo dalších 6 úmrtí na koronavirus

Havajské ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo šest dalších úmrtí souvisejících s COVID, čímž se počet obětí COVID ve státě od začátku pandemie zvýšil na 2 183.

Hlášená úmrtí přicházejí po dvou po sobě jdoucích týdnech bez nových úmrtí v důsledku koronaviru.

Mezitím metriky Covid nadále vykazovaly nárůst jak v průměrných denních případech, tak v průměrné míře pozitivity, protože varianty „FLiRT“ se staly dominantními v USA.

Ministerstvo zdravotnictví hlásilo tento týden denní průměr 186 případů denně, což je nárůst ze 175 případů minulý týden. Průměrná míra pozitivity vzrostla na 17,9 % ve srovnání s 16,7 % v předchozím týdnu. V Honolulu se průměrná pozitivita zvýšila na 21,0 %.

Počet pacientů s COVID-19 v nemocnicích však klesl na týdenní průměr 119 oproti 126 v předchozím týdnu.

Havaj a Kalifornie patří mezi 15 států s vysokou nebo velmi vysokou úrovní koronaviru zjištěnou v odpadních vodách, což také slouží jako indikátor šíření v komunitě.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí nadále testují odpadní vodu ze septiků, aby sledovala úroveň virové aktivity, jak ji infikovaní lidé vylučují ve stolici, s příznaky nebo bez nich. Mapa CDC ukazuje, že Havaj, Nové Mexiko a Florida patří mezi státy s velmi vysokou úrovní virové aktivity v odpadních vodách.

Státní ministerstvo zdravotnictví onemocnění dýchacího systému Přístrojová deska Koronavirus je nadále hodnocen vysoko, zatímco chřipka a respirační syncyciální virus jsou nízké.

Podíl návštěv pohotovosti pro COVID také v posledním týdnu nadále rostl.

Všech šest hlášených úmrtí bylo kupuna, včetně muže z Oahu ve věku 60 let, který byl hospitalizován. Zbytek tvoří ženy ve věku 70 a více let.

Pouze u jedné ženy, osmdesátileté ženy na Kauai, bylo potvrzeno, že má základní onemocnění.


READ  Fosílie obřích delfínovitých mořských plazů nalezených ve švýcarských Alpách

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *