Hasiči East Berks se účastní kulturní výměny s Českou republikou

Hasiči East Berks se účastní kulturní výměny s Českou republikou

Prostřednictvím výzvy Zoom se hasiči z východního Berksu a studenti hasičské akademie České republiky ptali a vyměňovali si informace o výcviku, vybavení, ochranných oděvech a vybavení v každé zemi. Výzva zahrnuje stanici na Bali a vyprošťovací motor oddělení, cisternu, kartáčový vůz a komunální služby. (Foto s laskavým svolením Paula Bartletta, Eastern Berks Fire Department)

Hasiči z hasičského sboru East Berks hovořili 28. března se studenty hasičské akademie v Somutově v České republice prostřednictvím Zoom call.

Výzvu zorganizovala Kylie Webb, rodačka z Gilbertsvillu a absolventka střední školy Boyertown Area v roce 2018.

Webb vystuduje Salisbury University v roce 2022 s titulem v oboru cvičení. Po absolutoriu získal Fulbrightovo stipendium jako asistent učitele angličtiny v České republice.

Webb byl umístěn s českou zkratkou „ESOZ Chomutov“, aby rok vyučoval angličtinu na dvou různých středních odborných školách pro 15 až 20leté. Jedna škola se specializuje na ošetřovatelství a sociální práci, zatímco druhá na hasičské, elektromechanické a policejní práce.

Personální výměna hasičského sboru Eastern Berks zahrnovala náčelníka Mike Muttera, náčelníka a zástupce náčelníka Scotta Reitnauera, bývalého náměstka náčelníka Matta Backese, Jeremyho Wozniaka a veřejného informačního důstojníka hasičského sboru Eastern Berks Paula Bartletta. (S laskavým svolením Paula Bartletta)

Personální výměna Eastern Berks zahrnuje náčelníka Mike Muttera, náčelníka a zástupce náčelníka Scotta Reidnauera, bývalého náměstka náčelníka Matta Backese, Jeremyho Wozniaka a Paula Bartletta, veřejného informačního důstojníka hasičského sboru Eastern Berks.

Těchto pět má dohromady více než 175 let zkušeností v záchranných službách, uvedl Bartlett ve zprávě.

„Čeští studenti a hasiči z Eastern Berks si vyměňovali otázky a informace o výcviku, vybavení, ochranných oděvech a vybavení v jednotlivých zemích. Na české studenty pak čekala prohlídka stanice na Bali a vyprošťovacího motoru katedry, cisterny, kartáčového náklaďáku a komunální služby,“ řekl Bartlett.

Hlavním bodem programu je kulturní výměna mezi Spojenými státy a vybranou zemí, kterou Webb oznámil, že je Česká republika.

READ  Nový guvernér české centrální banky říká, že snížení inflace je nejvyšší prioritou

Zmiňuje, že během pobytu v Somutu měl mnoho příležitostí a nových zkušeností a byla to skvělá cesta.

„Jsem tak vděčný, že mohu učit studenty angličtinu, setkávat se s učiteli a získávat nové přátele a přitom cestovat po světě a ponořit se do české kultury,“ řekl Webb.

Až se koncem června vrátí domů, získá magisterský titul v oboru protetiky a ortotiky na University of Pittsburgh.

Hasiči z obou zemí se shodli, že to byl skvělý zážitek.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *