Hamlinův asistent mu ukázal obraz proroka Mohameda. Přišla o práci.

Hamlinův asistent mu ukázal obraz proroka Mohameda.  Přišla o práci.

Paní Wedatallah odmítla být vyslechnuta a nevysvětlila, proč nevyjádřila své obavy před ukázáním fotografie. Ale v e-mailovém prohlášení uvedla, že obrázky proroka Mohameda by se nikdy neměly zobrazovat a že Dr. Lopez-Prater dala varování právě proto, že věděla, že takové obrázky jsou pro mnoho muslimů urážlivé. Řekla, že přednáška byla tak otravná, že už se v tom kurzu neviděla.

Po čtyřech dnech výuky byl Dr. López-Prater předvolán na videokonferenci s děkankou Vysoké školy svobodných umění Marcelou Kostejovou.

Dr. Kostihová přirovnala zobrazení obrázku k použití rasového přídomku pro černochy, tvrdí Dr. Lopez-Prater.

„Bylo mi zcela jasné, že nemluvila s žádným historikem umění,“ řekl doktor López-Prater.

O dva týdny později univerzita odvolala její nabídku učit další semestr.

Dr. Lopez-Prater řekla, že je připravena jít dál. Vyučovala i na jiných školách. Ale 7. listopadu poslal David Everett, viceprezident pro komplexní excelenci, e-mail všem zaměstnancům univerzity, v němž uvedl, že některé akce v online třídě byly „nepochybně bezohledné, neuctivé a protiislámské“.

Napsal, že administrativa po schůzce se školní muslimskou studentskou asociací uspořádá otevřené fórum „na téma islamofobie“.

Doktorka Lopez-Prater, která na podzim začala vyučovat v Hamelnu, řekla, že měla pocit, jako by jí přes hlavu hodili vědro ledové vody, ale šok rychle vystřídal „extrémní hněv, když popisovala takovými slovy někoho, koho Nikdy jsem se nesetkal ani s ním nemluvil.“ Předtím „. Oslovil jsem doktora Grubera, který nakonec napsal článek a zahájil petici.

READ  Živé aktualizace Covid-19: Nejhůře postiženými regiony jsou nyní Brazílie a Indie, zaznamenávají se nové případy a úmrtí

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *