Gujarat land mega projekt v hodnotě 22 000 milionů Rs s Tatas a Airbus

Nový dopravní letoun C-295 nahradí dosluhující letouny Avro indického letectva.

Nové Dillí:

Gudžarát uzavřel obrovskou novou dohodu – Tata a Airbus budou vyrábět dopravní letadla pro armádu státu premiéra Narendry Modiho. Náklady na projekt jsou 22 000 crores nebo 2,66 miliardy $.

Ministr obrany řekl: „Jedná se o první projekt svého druhu, ve kterém je v Indii vyráběno vojenské letadlo soukromou společností. Celkové náklady na projekt jsou 21 935 milionů Rs. Letadlo lze použít i pro civilní účely.“ Dr. Ajay Kumar.

Závod bude slavnostně otevřen hlavním ministrem ve Vadodara v neděli. Nový projekt, který slibuje tisíce pracovních míst, přichází v době, kdy se Gudžarát připravuje na hlasování o své příští vládě.

V září Gujarat porazil Maháráštru, aby si zajistil investici 19,5 miliardy dolarů, která umožní výrobu čipů (polovodičů) ve společném podniku mezi Vedanta Ltd a tchajwanským Foxconnem. Jejich továrny budou založeny poblíž Ahmedabadu s velkými dotacemi na elektřinu a dalšími státními pobídkami a očekává se, že vytvoří více než 100 000 pracovních míst.

Plán Tata-Airbus je považován za velké vítězství premiérovy kampaně „Make-In-India“, která má snížit závislost země na nákupu technologií a vojenského vybavení.

Minulý měsíc centrum schválilo nákup 56 dopravních letadel od Airbusu. „V rámci kontraktu bude dodáno 16 letadel v letovém stavu a 40 bude vyrobeno v Indii,“ uvedl dnes ministr obrany. „Jde o první projekt svého druhu, kdy je v Indii vyráběno vojenské letadlo soukromou společností,“ řekl.

Podle oficiálního prohlášení má být prvních 16 letadel zalétáno nebo připraveno k provozu mezi zářím 2023 a srpnem 2025. Dodávka prvního letadla vyrobeného v Gudžarátu se očekává v září 2026.

Vláda uvedla, že nový dopravní letoun C-295 „nahradí stárnoucí Avro indického letectva“. „Má zadní rampu pro rychlou reakci a přistání vojáků a nákladu. Krátký start/přistání z polopřipravených ploch je další z jeho vlastností. Letoun posílí logistické schopnosti indického letectva,“ stojí v prohlášení. . .

READ  Los Australian Open se zpozdil kvůli nejistotě ohledně vízového statusu Novaka Djokoviče

(se vstupy od agentur)

Dnešní video

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.