Gudžarátský film Gandhi & Co získal Zlatý střevíček na zlínském filmovém festivalu

Gudžarátský dětský film „Gandhi & Co“ byl oceněn prestižní cenou „Zlatý střevíček“ na 62. ročníku prestižního Zlín Film Festivalu v České republice.

Pocta se uděluje za nejlepší celovečerní film v sekci Filmového festivalu pro děti, juniory, mládež a animovaný film.

Česká herečka Jitka Švankářová, členka mezinárodní poroty, k oznámení velké novinky řekla: „Hlavní cenu dáváme filmu plného pravdy a lásky, která je lidská. A film přináší divákům, dětem i dospělým , s notnou dávkou humoru, bez zbytečných klišé a nutkavosti, nejdůležitějších hodnot, které celý náš svět potřebuje.“

Film produkuje Mahesh Dhananavar pod hlavičkou MD Media Corp a režíruje ho režisér Manish Sani, držitel Národní ceny.

Režisér Manish, potěšen touto poctou, řekl v prohlášení: „Je to pro mě nezapomenutelný milník. Cítím se povzbuzeno, že vím, že film je tak vřele přijat bez ohledu na to, jaký jazyk a kulturu prezentuje. Je to pro mě hrdý okamžik.“ reprezentovat gudžarátskou kinematografii na tak prestižní akci. Jsem optimista a těším se na svou cestu vpřed.“

Film je o dvou dětech Mintoo a Mitra, které považují lekce Mahátmy Gándhího za velmi nudné. Teprve když jim jejich přítel Bharat Bhai řekne, že Babu je ve skutečnosti superhrdina země, začnou se o Gándhího zajímat.

Jedna věc vede k druhé a děti brzy začnou pociťovat dopad Gándhího hodnot na jejich životy. Učí se, že Gándhí je způsob života.

Hrdý producent Mahesh Dhananavar se podělil o své pocity, když řekl: „Jsem nadšený, že projekt, který jsem loajálně podporoval, nyní získává celosvětové uznání. Dětské filmy se v Indii produkují sporadicky, přestože máme poklad historických postav a příběhů, které mohou předat zábavné lekce a maskovaný život.“

„Film ‚Gandhi & Co‘ je velmi blízký mému srdci, protože jednoduše ukazuje, jak nás Gándhího hodnoty mohou uvnitř změnit. Toto ocenění je důkazem víry, kterou jsem v tento film měl, a dnes se cítím velmi hrdý a povzbuzený.“ ,“ přidal.

READ  Recenze: Zachránit někoho, kdo zemřel

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.