Gudžarátský film Gandhi & Co vyhrál Zlatý střevíček za nejlepší celovečerní film na Zlín Film Festivalu

Gudžarátský film Gandhi & Co vyhrál Zlatý střevíček za nejlepší celovečerní film na Zlín Film Festivalu

Gudžarátský dětský film Gandhi & Co získal další ocenění, Zlatý střevíček za nejlepší hraný film na Zlínském filmovém festivalu v České republice.

Film produkuje Mahesh Danannavar pod hlavičkou MD Media Corp a režíruje Manish Sani. Zlaté pantofle převzala jménem filmového týmu ředitelka filmového festivalu SIFFCY Jitendra Mishra.

Česká herečka Jitka Švankářová, která byla součástí mezinárodní poroty, řekla: „Hlavní cenu dáváme filmu plného pravdy a lásky, která je lidská. Film přináší divákům, dětem i dospělým, s pořádnou dávkou humoru, bez zbytečných nebo nutkavých klišé, nejdůležitějších hodnot, které potřebuje celý náš svět.“

Producent Danavar byl nadšený z celosvětového uznání, které film získal. „Dětské filmy se v Indii produkují sporadicky, i když máme poklad historických postav a příběhů, které mohou poskytnout poučení o zábavě a podprahovém životě,“ řekl.

„Gandhi & Co. je mému srdci velmi blízká, protože jednoduše ukazuje, jak nás Gándhího hodnoty mohou proměnit zevnitř. Toto ocenění je důkazem víry, kterou jsem v tento film měl, a dnes se cítím velmi hrdý a povzbuzený.“

Filmový režisér Saini dodal: „Je to pro mě nezapomenutelný milník. Cítím povzbuzení, když vím, že film je tak vřele přijat bez ohledu na jazyk a kulturu, kterou prezentuje. Je pro mě hrdým okamžikem reprezentovat gudžarátskou kinematografii na takovém prestižní událost. Jsem optimistický a nadšený ze své cesty. přímo vpřed“.

Gudžarátský film měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Bengaluru, kde získal druhou cenu za nejlepší indický film. Film sleduje dvě malé děti, Mintoo a Mitra, pro které je učení o Otci národa ve škole příliš nudné. Když jim jejich přítel, Bharat Bhai, řekne, že Babu je ve skutečnosti superhrdina země, začnou se zajímat o Gándhího.

Chlapci brzy začali pociťovat dopad Gándhího hodnot na jejich životy. Dozvědí se, že Gándhí není jen postavou, kterou lze obléknout do maškarní soutěže, ale také způsobem života.

READ  Předseda vlády České republiky uvedl, že Francie poskytne 100 000 vakcín

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *