Google začíná zavádět podporu přístupových klíčů pro Android a Chrome

Google začíná zavádět podporu přístupových klíčů pro Android a Chrome

Apple, Google, Microsoft a další v oboru to chtějí Nahraďte hesla webových stránek/aplikací S přístupovými klíči, které vyžadují pouze odemknutí zařízení. Ode dneška budou Android i Google Chrome podporovat přihlašování pomocí přístupových klíčů.

Google Rovnat se zkušenosti s používáním přístupových klíčů pro stávající správce hesel, jako onaPřed automatickým zadáním uložených přihlašovacích údajů pouze potvrdíte přístupový kód/otisk svého zařízení. Stejně tak jsou přístupové klíče bezpečně zálohovány a Synchronizováno se Správcem hesel Google Aby se zabránilo vypnutí v případě ztráty zařízení.

Dnes jsou oznámeny dvě funkce pro první uživatele, kteří se zaregistrují Beta verze služby Google Play a používat chromový kanárse stabilním vydáním „později v tomto roce“:

  1. Uživatelé mohou vytvářet a používat přístupové klíče na zařízeních Android, která jsou Bezpečně synchronizováno pomocí Správce hesel Google.
  2. Vývojáři mohou Budování podpory přístupových klíčů Na webu s Chrome, přes WebAuthn API, na Androidu a dalších platformách.

Chcete-li vygenerovat přístupový klíč (1-2) v kompatibilní službě, musíte potvrdit informace o svém účtu přístupového klíče a poté odemknout zařízení otiskem prstu, obličejem nebo přístupovým kódem. Stejně tak přihlášení (3-4) zahrnuje pouze výběr správného účtu a odemknutí telefonu.

Pokud chcete používat přihlášení k počítači/notebooku s přístupovým klíčem v telefonu, tento proces zahrnuje skenování QR kódu:

Například uživatel Androidu se nyní může přihlásit na web pomocí přístupového klíče pomocí Safari na Macu. Podobně může uživatel Chrome ve Windows udělat totéž pomocí přístupového klíče uloženého v jeho zařízení iOS.

Kromě stálého spouštění těchto funkcí letos Google uvolní také API pro nativní aplikace pro Android, aby mobilní aplikace mohly využívat webové přístupové klíče.

Přístupové klíče generované prostřednictvím webového rozhraní API budou bezproblémově fungovat s aplikacemi ve stejné doméně a naopak. Nativní API by dalo aplikacím standardizovaný způsob, jak nechat uživatele vybrat si buď přístupový klíč, pokud měl přístupový klíč, nebo uložené heslo. Tato společná zkušenost pomáhá oběma typům uživatelů procházet přístupové klíče.

Od této chvíle budou moci správci pověření třetích stran v systému Android zálohovat přístupové klíče pro své uživatele „příští rok“.


Podívejte se na 9to5Google na YouTube pro další novinky:

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *