Google testuje reklamy s umělou inteligencí pro složité nákupy

Google testuje reklamy s umělou inteligencí pro složité nákupy

Google pilotuje nové reklamní prostředí ve vyhledávání, jehož cílem je provést spotřebitele složitými nákupními rozhodnutími pomocí umělé inteligence.

Velký obraz. Test zkoumá, jak mohou schopnosti umělé inteligence Google vylepšit reklamy tak, aby poskytovaly personalizovanější tipy a doporučení na základě konkrétních potřeb a kontextu uživatele.

Proč nás to zajímá?. Díky této aktualizaci inzerenti získají vyšší konverze kliknutí na své stránky. I když by si značky měly být vědomy toho, že objem provozu se bude pravděpodobně snižovat s tím, jak se zvyšuje zkušenost SERP.

Jak to funguje. Pokud uživatel hledá něco jako „krátkodobé úložiště“ a klikne na reklamu ze skladovacího zařízení, může se mu zobrazit prostředí řízené umělou inteligencí, aby zjistil své požadavky na úložiště.

  • Uživatelé mohou sdílet podrobnosti, jako jsou fotografie položek, které potřebují skladovat, a jejich rozpočet.
  • Umělá inteligence společnosti Google pak tyto informace analyzuje, aby doporučila vhodnou velikost úložné jednotky a navrhla obalové materiály.
  • Prostředí se vrátí zpět na web inzerenta a dokončí nákup.

Co pak. Hromadné reklamy jsou v současnosti pouze prvním testovacím případem. Poté by mohlo následovat širší zavádění do dalších odvětví, jako je cestování, finanční služby a zdravotní péče, pokud se umělá inteligence ukáže jako užitečná při usměrňování vysoce úročených nákupů.


Novinka v zemi vyhledávačů


O autorovi

Anu AdegbolaAnu Adegbola

Anu Adegbola byl placeným editorem médií ve společnosti Search Engine Land Od roku 2024. Pokrývá Placené vyhledávání, placené sociální sítě, maloobchodní média, video a další.

V roce 2008 začala Anuova kariéra s…

Poskytujte digitální marketingové kampaně (většinou, ale ne výhradně placené vyhledávání) vytvářením strategií, maximalizací návratnosti investic, automatizací opakujících se procesů a zvyšováním efektivity ze všech částí marketingu prostřednictvím inspirovaného vedení na straně agentury, klienta a marketingové technologie.

READ  Průzkum toho, jak naše města nyní nenávidí bezdomovce

Mimo editaci článků Search Engine Land je zakladatelkou a hostitelkou PPC networkingové akce – PPC Live Týdenní podcast PPCCat Roundup a BRand Evangelist ve společnosti ClickTech.

Je také mezinárodní řečnicí s některými fázemi, které prezentovala jako SMX (USA), SMX (Mnichov), Search Buddies (Amsterdam), BrightonSEO, The Marketing Meetup, HeroConf (PPC Hero), SearchLove, BiddableWorld, SESLondon a PPC Chat Live a AdWorld Experience (Bologna) a další.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *