Google přináší do Indie mobilní aplikaci Gemini s podporou devíti indických jazyků

Google přináší do Indie mobilní aplikaci Gemini s podporou devíti indických jazyků

Google vydal svou mobilní aplikaci Gemini v Indii – více než čtyři měsíce po svém debutu v USA – s podporou devíti indických jazyků kromě angličtiny.

Mobilní aplikace Gemini v Indii podporuje devět indických jazyků: hindština, bengálština, gudžarátština, kannadština, malajálamština, maráthština, tamilština, telugština a urdština. To umožňuje uživatelům v zemi psát nebo mluvit v kterémkoli z podporovaných jazyků a získat pomoc s umělou inteligencí od společnosti Řekl Úterý.

Google potvrdil TechCrunch, že mobilní aplikace Gemini je standardně poháněna Gemini 1.0 Pro. Je však dodáván s placenou možností přístupu k pokročilému prostředí Gemini, které staví na Gemini 1.5 Pro a poskytuje kontextové okno s 1 milionem ikon pro zpracování a pochopení široké škály informací, od dokumentů až po 1 500 stránek dlouhých až po komplexní data. analytické úkoly. Gemini Advanced také zahrnuje podporu pro devět indických jazyků dostupných v mobilní aplikaci Gemini.

Kromě toho, že jej zavádí v Indii, Google jej v tichosti zavádí Vydáno Mobilní aplikace Gemini v Türkiye, Bangladéši, Pákistánu a Srí Lance.

Uživatelé Androidu ve způsobilých zemích mohou stažení Aplikace Gemini prostřednictvím Obchodu Play. Gemini můžete také nastavit jako výchozího asistenta AI v aplikaci Google Assistant. Během několika příštích týdnů budou mít uživatelé iPhone v Indii také přístup k Gemini prostřednictvím aplikace Google.

Na své květnové vývojářské konferenci I/O Google předvedl některá rozšíření svého asistenta Gemini AI do aplikací jako Gmail, Google Messages, YouTube a hlubokou integraci v rámci operačního systému Android. Některé z těchto zkušeností budou v průběhu několika příštích měsíců zaváděny na podporovaná zařízení. Google však uvedl, že ode dneška zavede aplikaci Gemini ve Zprávách Google v angličtině pro indické uživatele.

Mobilní aplikace Gemini byla poprvé představena v USA v únoru Spuštěno Na evropských trzích, jako je Německo, Francie, Itálie, Švédsko a Spojené království. V dubnu aplikace získala podporu pro jazyky včetně japonštiny, korejštiny, španělštiny a portugalštiny, aby oslovila více uživatelů.

READ  Režisér Days Gone viní „probuzené recenzenty“ z průměrného přijetí

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *