Google Near Sharing dostává velký upgrade

když google Spuštěno poblíž Share v roce 2020Uživatelé Androidu se všude radovali. Konečně mají nástroj, který může konkurovat Apple AirDrop, což je jednoduchý způsob, jak přenášet soubory mezi zařízeními, aniž byste je museli přikládat k e-mailu nebo nahrávat na Disk Google, abyste si je mohli znovu stáhnout na nové zařízení.

Nyní, před Google I/O, si několik uživatelů všimlo, že ve Službách Google Play existuje latentní upgrade, který usnadňuje sdílení v okolí. Nový ‚self-sharing‘ režim, jako např Všiml si toho Mishaal Rahman Esber (přes Android policie), umožňuje posílat soubory mezi vašimi zařízeními jediným kliknutím. Funkce byla se říkalo před měsíci Nyní se ale zdá, že je mnohem blíž k přípravě.

Zatím Google požádal příjemce příspěvku, aby jej přijal, což je docela dobrý nápad z důvodu bezpečnosti a phishingu, ale otravný krok navíc, když vše, co chcete udělat, je poslat obrázek z telefonu do vašeho notebooku v druhém doména. Nové bezproblémové sdílení funguje pouze se zařízeními, která mají povoleno Sdílení nablízko, která jsou fyzicky blízko vás a jsou přihlášena k vašemu účtu Google. Každý, kdo není na vašem účtu, bude i nadále muset přijmout každý příspěvek z vašeho zařízení.

Sdílení nablízko je pro Google důležitou funkcí, zvláště když se ekosystém Android stále rozšiřuje mezi zařízení. Pokud má být Google uvnitř vašeho telefonu, notebooku, televize, reproduktorů a chytrých hodinek, musí uživatelům usnadnit přesun věcí mezi všemi těmito zařízeními. Apple neustále ukazuje, co je zde možné, s AirDrop, ale také s funkcemi, jako je Universal Control. Může to být těžké udělat to správně: Ke každému kouzelnému zážitku z druhé obrazovky, který Apple může nabídnout, dodal také funkci, díky které AirPods přejdou z telefonu do notebooku v nejhorší možnou dobu.

Ale obě společnosti vědí, že úspěšný ekosystém vyžaduje nejen vyrábět věci, ale také je přimět, aby spolupracovaly, a zdá se, že obě tvrdě tlačí na dosažení tohoto cíle. (V ideálním světě by to byly také multiplatformní funkce, ale nezadržujte dech.)

Zatím není známo, kdy bude nadcházející aktualizace příspěvku vydána, ale s Start Google I/O je naplánován na 11. květnaAsi to není daleko.

READ  Kdy přichází Warden do Minecraftu?

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.