Google Doodle slaví 108. výročí narození českého chemika Otto Wichterleho, vynálezce kontaktních čoček

Google dnes vytvořil sváteční logo ke 108. výročí narození českého chemika Otto Wichterleho. Vytvořila pro něj speciální grafiku. Otto Wichterle vynalezl měkké kontaktní čočky. Google dnes slaví Wichterleho život a odkaz v den jeho výročí narození. Na čmáranici je animovaná figurka Wichterleho, který drží na prstu čočku.

Otto Wichterle se narodil 27. října 1913 v Prostjově v České republice (tehdejší Rakousko-Uhersko). Wichterle získal doktorát z organické chemie v roce 1936 na pražské Vysoké škole chemicko-technologické (VŠCHT). Vyučoval jako profesor na své alma mater během 50. let minulého století při vývoji absorpčního a průhledného gelu pro oční implantáty. V roce 1961 vyrobil první měkké kontaktní čočky s DIY aparátem vyrobeným z dětské erektorové sady.

Google Doodle říká: „Jeho inovace také položily základy pro nejmodernější lékařské technologie, jako jsou „chytré“ biomateriály, které se používají k obnově lidských pojivových tkání, a biologicky rozpoznatelné polymery, které inspirovaly nový standard pro podávání léků“.

Wichterle byl zvolen prvním předsedou Akademie České republiky v roce 1993. Dnes je na trhu k dispozici řada typů kontaktních čoček, jako jsou měkké kontaktní čočky, tuhé skleněné propustné kontaktní čočky, kontaktní čočky pro prodloužené nošení a jednorázové kontaktní čočky. čočky.

Čtěte také: Milník! Maháráštra překračuje hranici 3 milionů pro plně očkované občany

READ  Německo varuje sousední země, aby uzavřely hranice virových obav, zprávy ze světa

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.