Google a Samsung spolupracují, aby usnadnily synchronizaci kondičních dat mezi aplikacemi

Google a Samsung uzavřely partnerství Vyrobit nebo vymyslet Zdraví Connect, což je platforma a rozhraní API (aplikační programovací rozhraní), které poskytuje vývojářům sadu nástrojů pro synchronizaci zdravotních dat uživatelů mezi aplikacemi a zařízeními pro Android. To by mělo uživatelům usnadnit sledování údajů o jejich zdraví a kondici na mnoha různých platformách.

Jakmile se uživatel zaregistruje, mohou vývojáři shromažďovat svá zdravotní data v šifrovaném centru umístěném na zařízení uživatele. Google říká, že uživatelé budou mít úplnou kontrolu nad typem dat, která sdílejí, a aplikacemi, se kterými je sdílejí. Pokud více než jedna aplikace shromažďuje stejný typ dat, jako jsou například podniknuté kroky, uživatelé se mohou rozhodnout sdílet tato data s jednou aplikací přes ostatní aplikace. Health Connect podporuje více než 50 typů dat v řadě kategorií, včetně aktivity, tělesných měření, sledování cyklu, výživy, spánku a vitality.

Řekl TaeJong Jay Yang, výkonný viceprezident společnosti Samsung tisková zpráva. „S potěšením potvrzuji, že Samsung Health koncem tohoto roku přijme také Health Connect. Se svolením uživatelů to umožní vývojářům aplikací využívat přesná a vylepšená data naměřená na Galaxy Watch pro Samsung Health a používat je ve svých aplikacích.“ také.“

Health Connect je aktuálně k dispozici v otevřené beta verzi dostupné pro všechny vývojáře Androidu. Kromě Samsungu Google na programu Early Access spolupracuje také s vývojáři MyFitnessPal, Leap Fitness a Withings. Google Fit a Fitbit vlastněný Googlem jsou také připraveny přijmout Health Connect, což znamená, že technologie by měla být k dispozici včas Pixel Watch vyjde koncem tohoto roku.

jako můj kolega John Porter upozorňujeGoogle je tam, kde je díky svému otevřenému přístupu ke svým produktům a Health Connect API je jen dalším příkladem ochoty Googlu spolupracovat s dalšími společnostmi. Na rozdíl od Samsungu a Applu má Google tendenci nenutit (nebo dokonce tlačit) uživatele do svého ekosystému – ale pomocí Pixel Watch a Tablet Android na cestěGoogle možná bude muset začít nenápadně nasměrovat uživatele ke svým vlastním produktům, pokud chce, aby si uživatelé zakoupili rozšířenou rodinu zařízení Pixel.

READ  Troy Baker zapíná hlasový projekt NFT • Eurogamer.net

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.