Goff a Pegula vedli Spojené státy 2:0 proti Rakousku v kvalifikaci BJK Cupu

Goff a Pegula vedli Spojené státy 2:0 proti Rakousku v kvalifikaci BJK Cupu

Coco Gauff si v pátek ráda zahrála před rodinou a přáteli v kvalifikaci Billie Jean King Cupu ve svém rodném městě Daytona Beach na Floridě, kde se spojila s Jessicou Pegula, která také bydlí poblíž, a dala Spojeným státům 2:0. Vést. Rakousko.

Gauff, nasazený jako šestý a vicemistr na French Open loni, porazil Julii Graberovou 6-1 6-3 před Pegulou, nasazenou 3, porazil Singa Krause 6-0 7-5. Ve svých 78 letech je Grabher jedinou členkou rakouského seznamu, která se umístila v žebříčku WTA Top 150.

Soutěž best-of-fi pokračuje v sobotu až dvěma zápasy ve dvouhře a jedním zápasem ve čtyřhře. Pokud Američané vyhrají některý z nich, zajistí si místo ve finále BJK Cupu ve 12 zemích od 7. do 12. listopadu.

V pátek a sobotu se po celém světě koná devět kvalifikací, včetně Kanady hostí Belgii. Vicemistryně z US Open 2021 Layla Fernandezová zajistila Kanadě vedení 1:0 výhrou 6:0, 6:3 nad Yaninou Wickmayerovou. Belgičanka Ysaline Bonaventureová vyrovnala porážkou Rebeccy Marino 4-6 6-4 6-4.

Dříve v prvním dni pomohla Barbora Krejková v turecké Antalyi porazit Českou republiku nad Ukrajinou 2:0 a poté oznámila, že svou finanční odměnu věnuje na pomoc při odstraňování zemětřesení v zemi, která zápasy pořádá.

Části Turecka a Sýrie zasáhlo v únoru zemětřesení o síle 7,8 stupně, které si vyžádalo více než 50 000 mrtvých – drtivá většina v Turecku – a miliony lidí zůstaly bez domova.

„Je to velmi smutné a ráda bych pomohla mladým tenistkám, které všechno ztratily,“ řekla Krejíková, šampionka French Open 2021 a majitelka kariérního grandslamu ve čtyřhře. „Mám přátele mezi tureckými hráči, kteří mě spojili s tureckou federací. Mají projekt, který plánují udělat, a je mi ctí, že mohu někde pomoci.“

READ  Ministři státu Uttar Pradesh pořádají před summitem Global Investor Summit putovní výstavy v desítkách zemí

Své první vítězství v BJK Cupu 6-4, 6-3 nad Katarinou Zavatskou získala poté, co vicemistryně z French Open 2019 Markéta Vondroušová porazila Martu Kostyuk 6-2, 6-1.

Tyto dvě země měly hrát proti sobě na Ukrajině, ale zápasy byly přesunuty kvůli válce, která tam začala, když Rusko v únoru 2022 napadlo.

A v dalších výsledcích: Elena Rybakina, wimbledonská šampionka, porazila Veronicu Valkovskou 6-3, 6-4, než Julia Putincevová překonala Magdu Linette, která se kvalifikovala do semifinále Australian Open 7-5, 6-3, aby porazila hosteska Kazachstánu 2:0 nad Polskem. Caroline Garciaová vyhrála ve třech setech a Alizé Cornetová vyhrála ve dvou – každý set v každém zápase šel do tie-breaku – a zajistila tak vedení Francie v Británii 2:0; Sara Sorribes z Torma 6-0 a 6-0 asistence od Fernandy Contreras Gomez pomohla ukořistit vedení Španělska 2:0 proti hostujícímu Mexiku. Itálie vede nad hostitelským Slovenskem 2:0. Rumunsko remizovalo 2:0 proti hostitelskému Slovinsku; Německo a hostující Brazílie jsou nerozhodně 1:1.

Devět zemí, které v sobotu vyhrají, se do finále připojí k obhájci titulu Švýcarsku a 2022 druhému Austrálii, jednomu držiteli divoké karty.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *