Globální pluralismus a domácí BJP pošetilost

Existuje příspěvek na sociální síti, který jsem napsal asi před rokem. Byl to tvarovaný portrét Vladimira Putina ve středověké koruně. Moje poznámka pod čarou zněla: Zhruba za sto let, až se v prvních desetiletích jednadvacátého století usadí prach, budou lidé možná schopni prozkoumat současnou globální změnu, která vedla k opětovnému vzniku civilizačních impérií. A když tak učiní, nazývají tohoto muže (Putina) prvním carem 21ulice století.

Ale zatímco Putin a jeho synové z Petrohradu patří možná mezi pět nejdůležitějších prvků probíhající globální transformace, můžeme si je nechat stranou pro jinou příležitost. Tento počáteční signál má pouze dva důvody. Za prvé: Přestože má Čína v dnešním světě neuvěřitelný vliv, Peking se bojí frontálních válek. Na druhou stranu Rusko, ať už slabé nebo ne, nikoho neopouští. Bohužel války zůstávají rozhodující i dnes, protože unipolarita se nezhroutí bez boje. Za druhé: Tento článek zdůrazňuje některé Putinovy ​​činy jako příklady, spíše než aby hodnotil všechny multipolární aspiranty, jako je Írán, Izrael nebo Čína. Ušetří to spoustu času.

První známky regionální dynamiky se objevily během rusko-gruzínské války v roce 2008, ve které Putin rozdělil Gruzii. NATO bylo ve stavu expanze od rozpadu Sovětského svazu, a přestože Rusko nemohlo udělat málo, aby se této expanzi během prvních dvou fází bránilo (Polsko, Maďarsko, Česká republika, pobaltské státy), mělo dost síly, aby se transformaci bránilo. . Z Gruzie ano. Známky měnících se časů se znovu objevily v září 2015, kdy Putin vyslal vojáky do Sýrie a během týdnů rozložil síť ISIS – o něco, o co se Spojené státy a Západ zjevně pokoušely roky. A v únoru 2022 zahájil speciální vojenskou operaci (SMO) na Ukrajině, aby zastavil další pokus NATO přiblížit se k ruským hranicím.

Nyní, šest měsíců po rusko-ukrajinské válce, regionální geopolitické kluby rychle mění své priority. Indie například zůstala nezavázaná k pokračujícímu úsilí vedeném Spojenými státy a Západem přimět Dillí, aby zesměšňovalo Rusko na mezinárodních fórech. To je jen jeden příklad tohoto posunu. Moskva je přitom v neustálém kontaktu s téměř celým globálním jihem, který představuje většinu světové populace a krajiny, a aktivně spolupracuje s různými regionálními mocnostmi na měnících se světových systémech – od Saúdské Arábie, Íránu či Turecka, a také s různými regionálními velmocemi. z centra. Asie až po Afriku, zatímco Čína tiše zvyšuje svou hru kolem Střední a Jižní Ameriky. Existují aliance jako EAEU nebo Greater Eurasia Partnership, kde existují vyhlídky na nové finanční systémy, jejichž cílem je obejít dolar.

READ  Po počátečním úspěchu se Tchaj-wan snaží opustit politiku „nulového COVID“ | Zprávy o pandemii koronaviru

Výsledky byly zajímavé. Zatímco velká část Afriky se zdržela kritiky Ruska kvůli Ukrajině, Spojené státy oznámily svůj postoj realizace Že v afroamerických vztazích existovala historická prázdnota, protože s Afrikou vždy zacházeli jako s „odděleným světem“, a že jen asi 1,2 % např. obousměrného obchodního toku se subsaharskou Afrikou bylo něco, co bylo třeba obnovena.

Snáze se řekne, než udělá! Vzhledem k tomu, že sociální média redukují mainstreamová média na papírové tygry, a to i přes aktivní/pasivní cenzuru obsahu, kterou pravidelně praktikuje Facebook nebo YouTube, je otázkou, do jaké míry je svět ochoten těmto prohlášením věřit nebo jakou důvěru vkládá do lídrů, kteří držte unipolární a najděte ramena, ze kterých budete střílet.

Stejný Článek – Komodita Z Bloombergu zmiňuje blízkost mezi Afrikou a Čínou nebo Ruskem, protože tyto dva se liší od vnitřní politiky afrických zemí; Něco, co Západ nedokáže. Čtenáři – a dokonce i nyní z Indie – se mohou snadno smířit s pokračujícími zásahy Západu. Například o tom, jak se Spojené státy neustále snaží destabilizovat Indii podněcováním extremismu prostřednictvím levicových médií, univerzit či nevládních organizací a muslimských a místních politických skupin.

Zatímco na jedné straně je široké pokrytí toho, jak Kreml zachází s těmi, kdo uzavírají dohody jako s rovnocennými partnery, existuje dostatečný počet mezinárodních organizací. OTEVŘENO o tom, jak Spojené státy v těchto dnech provádějí své podnikání v oblasti svobody a svobody. Zmrazili 7 miliard dolarů z Afghánistánu.

Podle ministerstva ropy v Sýrii kradou Spojené státy z ropných polí ve východní Sýrii 66 000 barelů ropy denně (83 % denní produkce Sýrie). Syrské ropné ztráty činily asi 105 miliard dolarů (připočteme k 7 v Afghánistánu). Spojené státy od začátku války na Ukrajině zabavily 300 miliard dolarů z fondů ruské státní pokladny. Spojené království ukradlo venezuelské zlato v hodnotě 1 miliardy dolarů a Spojené státy mají dobré postavení v CITGO – jediném největším zdroji venezuelských příjmů – plánujícím jeho prodej. Hrubý odhad je, že sankce stály íránskou ekonomiku bilion dolarů. Samozřejmě, že v současnosti existuje tlak na to, aby Ukrajina obětovala své vlastní obyvatelstvo, ekonomiku a zemi – což se netýká jen Ukrajiny, ale i Evropy.

READ  Francouzské domácnosti „nebudou ovlivněny“ rostoucími cenami elektřiny – POLITICO

Nikdy nešlo ani tak o liberální demokracii, jako spíše o modifikovaný imperialismus. Globální jih si už nebyl jistý, zda preferuje toto uspořádání. Zároveň se nečeká, jakým směrem se to otočí. „Benevolentní hegemon“, tedy Západ, je zraněn a mimo svou strategickou hloubku. Určitě dojde k pomstě a bude to špatná pomsta.

Část je již vidět v Indii. Vláda vedená BJP po krátkém projevu odhodlání (zdržela se kritiky Ruska) udělala drastický obrat. Došlo k několika rychlým americkým zásahům do vnitřních záležitostí Indie. návštěvy Nolanda nebo Rosenberga a komunální nepokoje bezprostředně poté; Vyslanec CIA, který navštíví téma LGBTQ a okamžité oznámení operací na změnu pohlaví, které se poté provádějí pod vedením Ayushmana Bharata, nebo pokračující tlak USA na přijetí 117 milionů USD, které nyní plánují zaplatit v rámci obav o „lidská práva“, jsou některé z ti hodní Povšimnutí. Sektářské/sektářské nepokoje, sociální nepokoje nebo stažení „porušování lidských práv“ z ničeho nic proti zvoleným vládám jsou předchůdci barevných revolucí.

Proces opětovného vzniku civilizačních říší pokračuje. Stačí zhodnotit Rusko, Čínu, Írán a Turecko. Indie také zažívá rodící se hnutí indické identity. Můžeme si vzít vodítko od začínajících hráčů, spíše než podlehnout americkým pravidlům barevných revolucí, o které se vláda, jak se zdá, zajímá více. A pokud si Nové Dillí myslí, že může jít s proudem, a pak jedním šmahem přechytračit vztah mezi Západem, islamisty a komunisty, ocitne se vláda BJP na špatném konci provazu.

(Arindam Mukherjee je geopolitický nadšenec a autor JourneyDog Tales, The Puppeteer a A Matter of Greed.

vyloučení odpovědnostiVýše uvedené názory jsou názory autora

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.