Georgia uzavřela Tokijské hry s 8 medailemi

Gruzínský olympijský tým zakončil olympijské hry v Tokiu rekordním počtem medailí za nezávislost země – dvěma zlatými, pěti stříbrnými a jednou bronzovou.

Letos reprezentovalo Gruzii na Tokijských olympijských hrách 35 sportovců ve 13 disciplínách.

Georgia získala svou první zlatou medaili na letních olympijských hrách 28. července, když bylo judistovi 21 let. nosha picuri Vyhrál finále mužů do 90 kg proti německému Eduardu Trojnásobný.

Georgia získala svou první zlatou medaili na Letních olympijských hrách 28. července, kdy talentovaný 21letý Lasha Pekouri zaznamenal vítězství ve vyrovnaném finále do 90 kg proti německému Eduard Triple.

Gruzínská vzpěračská hvězda, která překonala rekord, Lasha Talakhadze, získala druhou zlatou medaili poté, co 4. srpna na letní olympiádě zvedla celkovou hmotnost 488 kg.

Sedmadvacetiletý sportovec vstoupil do centra pozornosti Tokijského mezinárodního fóra v soutěži váhy mužů +109 kg 4. srpna. 488 kg

Talakhadze získal svou první zlatou olympijskou medaili na olympijských hrách v Riu 2016.

Šestadvacetiletá gruzínská judistka Vazha Margilashvili získala první stříbrnou medaili země na letních olympijských hrách. Porazil japonského Abe Hifumiho na -66 kg.

Jedná se o první olympijské vítězství, které Margveishvili vyhrál. Předtím získal zlaté, bronzové a stříbrné medaile na mistrovství Evropy v letech 2016, 2019 a 2021.

29letá gruzínská judoka Lasha Shavdatuashvili získala stříbro v devítiminutovém zápase s jedním z nejlepších bojovníků juda, japonským Shuhei Ono, 26. července.

jogeta ArkaniaPrvní gruzínský mistr světa v karate nesl vlajku země na závěrečném ceremoniálu letních olympijských her v Tokiu. Foto: Gruzínský národní olympijský výbor/Facebook.

READ  Termíny vánočních doručení Royal Mail: Jaké jsou poslední termíny odeslání 1. a 2. třídy na Vánoce 2021

Lasha Sahidatuashvili je jediným gruzínským judistou (-73 kg), který získal evropské, světové a olympijské zlaté medaile. Dosud získal tři olympijské medaile: zlato na olympijských hrách 2012, bronz v roce 2016 a nyní stříbro na letních olympijských hrách.

Řecko-římský zápasník Iacoub Kagaya bere stříbro ve finále třídy mužů do 130 kg na Letních olympijských hrách 2. srpna. Gruzínský zápasník prohrál finále s trojnásobnou olympijskou vítězkou Megyn Lopez Nunezovou se skóre 0: 5 a vzal stříbrnou medaili. medaile.

Šestadvacetiletý Gruzínec Judoka Guram Tuchishvili hrál finále proti Lukasovi Krpalecovi (Česká republika), kde porazil EPON po třech minutách a 47 sekundách zápasu.

Tushishvili je vítězem loňského Dusseldorf Grand Sam.

Volný zápasník Gino Petriashvili si zajistil stříbro ve finále mužů do 125 kg 6. srpna, den před ukončením soutěžních zápasů v Tokiu.

Petriashvili, rovněž bronzový medailista z olympijských her v Riu 2016 a dva tituly mistra světa, podlehl ve finálovém boji Gable Stephensonovi ze Spojených států.

Osmý den olympijských her v Tokiu získal Anton Plesoy, aktuální mistr Evropy v kategorii -96 kg, bronzovou medaili.

Pliesnoi zvedl 177 kg ve vytržení a 210 kg v čistém a trhaném stavu, celkem tedy 387 kg.

Gruzie 33 míst الأماكن V celkovém pořadí medailí z 86 zemí, které se účastnily letošních her.

Předseda vlády Irakli Garbashvili oznámil, že každý vítěz zlaté medaile obdrží od státu finanční odměnu jeden milion generací.

Podívejte se na grafy, které ukazují výsledky Gruzie během sedmi letních olympijských her (bez olympijských her v Tokiu) v letech 1992 až 2016. Gruzie získala nezávislost v roce 1991, a proto je Barcelona 1992 součástí vizualizace, ale ministerstvo sportu v Gruzii potvrzuje skutečná „oficiální“ olympijská historie Gruzie začala zimní olympiádou v Lillehammeru 1994.

READ  Šéfové centrálních bank zemí V4 pořádají konferenci o zelené transformaci

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *