Georgetown říká, že dva vzorky detekují norovirus v komunitní kampusu a téměř 100. vykazuje příznaky

Zdá se, že rostoucí počet studentů a zaměstnanců Georgetownu, kteří se tento týden zabývají gastrointestinálními chorobami, onemocněl případem noroviru.

Rostoucí počet studentů a zaměstnanců Georgetownu pracujících s a gastrointestinální onemocnění Zdá se, že tento týden byl zaznamenán případ noroviru.

V aktualizovaném pátečním večeru univerzita uvedla, že testy na dvou vzorcích odhalily, že nemoc způsobil norovirus.

Škola uvedla, že se žaludeční onemocnění může šířit z člověka na člověka, stejně jako dotýkání se povrchů nebo předmětů kontaminovaných virem a vkládání prstů do úst.

Univerzita zatím uvedla, že více než 90 studentů hlásilo příznaky, které mohou být kompatibilní s norovirem. The Pokračujte v aktualizaci tím, že řeknete, že méně než 15 Byli převezeni na oblastní pohotovostní oddělení a menší podskupina těchto jedinců dostala intravenózní rehydrataci.

Každý, kdo má příznaky, je povinen omezit expozici jiným osobám na 48 hodin, nebo dokud nepřestanou vykazovat příznaky viru.

Univerzita uvedla, že přijímá následující opatření, aby pomohla omezit šíření noroviru:

  • Zvyšte úklid a dezinfekci vysoce citlivých míst v kolejích, jídelnách, knihovnách, akademických budovách, Yates Field House a ve všech ostatních prostorách kampusu.
  • Hloubkové čištění a dezinfekce místností postižených osob a všech veřejných nebo společných prostor ubytovacích zařízení kampusu.

I asymptomatičtí studenti se vyzývají, aby omezili společenská setkání, kde se virus může šířit.

Podle aktualizace z pátečního rána se počet lidí v kampusu v Georgetownu s příznaky za posledních několik dní snížil.

Tato aktualizace, zveřejněná v 11:00, uvedla, že nemoc postihla studenty i zaměstnance, jakož i lidi žijící v areálu i mimo něj.

„V tuto chvíli jsme mezi postiženými jednotlivci nezjistili společný zdroj potravy,“ uvedla škola v pátečním dopoledním aktualizaci.

Dr. Ranitt Michori, ředitel pro veřejné zdraví univerzity, nejprve v úterý pozdě večer upozornil komunitní areál na vypuknutí nákazy. V té době bylo asi 12 studentů v hlavním kampusu údajně nemocných. Hlášené příznaky zahrnovaly silnou bolest žaludku, nevolnost, zvracení a průjem.

READ  Upřímně řečeno, nová sytící strava může být pro hubnutí lepší než keto dieta

Univerzita uvedla, že většina studentů uvádí „krátkodobé příznaky“ a že žádní studenti nebyli hospitalizováni, „přestože malý počet byl vyhodnocen a na místních pohotovostních odděleních byla provedena rehydratace“.

Počet nemocných studentů Ve čtvrtek jich bylo celkem 40.

Začátkem tohoto týdne univerzita uvedla, že shromažďuje vzorky stolice k identifikaci potenciálních patogenů, a prozatímně se zdá, že toto onemocnění není způsobeno přenosem z člověka na člověka.

Když univerzita upozornila komunitu na tuto nemoc, Michori poukázal na možný odkaz na zprávu CDC o nedávném propuknutí salmonely, která zasáhla 25 států a nakazila více než 120 lidí.

LIKE WTOP NA Sociální síť Facebook a následovat WTOP na Twitteru, abyste se mohli zúčastnit konverzace o tomto článku a dalších.

Přihlaste se k odběru nejnovějších zpráv a denních titulků do své e -mailové schránky Tady.

© 2021 WTOP. Všechna práva vyhrazena. Tato stránka není určena pro uživatele nacházející se v Evropském hospodářském prostoru.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.