Generální ředitel WHO mluví o společnosti Omicron: „Jakékoli uspokojení nyní bude stát životy“

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus ve středu vyzval země, aby byly v boji proti pandemii Covid-19 s šířením proměnné Omicron ostražité, a varoval, že „nečinnost nyní bude stát životy“.

Na tiskové konferenci Tedros řekl, že omicron byl nyní detekován v 57 zemích a má potenciál mít „významný dopad“ na budoucí vývoj pandemie.

„V Jižní Africe se počet oomikronů rychle zvyšuje. Oomikrony však byly detekovány, když byl přenos delta velmi nízký, takže konkurence byla velmi malá,“ řekl Tedros.

„Bude proto důležité pečlivě sledovat, co se děje ve světě, abychom pochopili, zda Omicron dokáže překonat Deltu. Z tohoto důvodu vyzýváme všechny země, aby zvýšily monitorování, testování a sekvenování,“ dodal.

Zdůraznil, že data o omikronové variantě jsou stále rozptýlena a že hrozba, kterou představuje, stále není dobře pochopena.

„Každá sebeuspokojení teď bude stát životy,“ řekl Tedros.

Dodal: „Kroky, které země podniknou dnes a v nadcházejících dnech a týdnech, určí, jak se bude Omicron vyvíjet. Pokud země počkají, až se jejich nemocnice začnou plnit, je příliš pozdě. Nečekejte. Jednejte hned.“

Navzdory nedostatku dat zdravotničtí představitelé v reakci na Omicron zatím varovali před panikou. Neoficiální zprávy naznačovaly, že kmen způsobuje mírnější onemocnění, ačkoli nebyly odhaleny žádné konkrétnější důkazy.

Středa, Pfizer řekl tři dávky vakcíny COVID-19 se na základě předběžných studií jeví jako účinná při ochraně proti omikronu.

„Přestože dvě dávky vakcíny mohou i nadále poskytovat ochranu před závažným onemocněním způsobeným kmenem omikronů, z těchto předběžných údajů je jasné, že ochrana je zlepšena třetí dávkou naší vakcíny,“ řekl Albert Borla, generální ředitel a prezident společnosti Pfizer. ..

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *