Garciaová porazila Scary ve finále WTA

FORT WORTH, Texas (AP) – Caroline Garciaová si v neděli zajistila semifinálovou výhru 6-3 6-2 nad Marií Scarryovou, aby se poprvé ve své kariéře dostala do finále WTA.

Garciaová se v pondělí večer utká s nejlepší nasazenou Igou Swiatekovou nebo Arinou Sabalenkovou a bude mít šanci připojit se k Amelie Mauresmové (2005) jako jediné Francouzce, která vyhrála turnaj na konci sezóny.

Obhájkyně čtyřhry Barbora Krijsíková a Kateřina Siniaková postoupily do zápasu o titul semifinálovým vítězstvím 7:6 (5), 6:2 nad Ljudmilou Kišinok a Jelenou Ostapenkovou.

Pouhých 24 hodin poté, co porazil Dariu Kasatkinovou na napínavém 80minutovém třetím místě, aby si zajistil konečné místo v semifinále mimo skupinu, potřeboval Garcia pouhých 74 minut na čtvrté vítězství v kariéře nad pěti nejlepšími kandidáty v této sezóně. .

Garcia nikdy pozdě dominoval na pátém místě Scary ve vítězích (21-8) a esech (6-0) na dočasném krytém tvrdém kurtu v Dickies Areně.

„Nevím,“ odpověděla Garciaová na otázku, kde našla energii k ovládání po rychlém obratu. „Včera jsem byl trochu unavený, ale po tak velkém zápase to nebylo nic neobvyklého.“

Garciaová postoupila mimo týmovou hru v obou finále WTA. Devětadvacetiletý hráč vypadl v osmifinále před pěti lety v semifinále.

Šestý nasazený Garcia, který byl loni touto dobou číslo 74, řekl: „Myslím, že jsem o pět let starší, možná o pět let moudřejší. Snažíš se ze všeho poučit. Mám za tebou dobrý tým. Já a podpoř mě, když jsem o sobě trochu pochyboval.“

Skari byl také mezi pěti hráči, kteří se dostali do semifinále poprvé dvakrát od znovuzavedení formátu prvního kola v roce 2003. Hráč č. 5 z Řecka prohrál loni v semifinále.

Garciaová využila rychlosti 120 mph, aby pomohla vymazat příležitost pro Scari k rozbití míče a zvýšila své vedení na 4:0 ve druhém setu.

READ  Indrid Cold Přihlaste se do Sliptrick's Records

Šestá a poslední odpověď AS Garcia – a vedoucí 14. místo v šampionátu – na dvojchybu přinesla Scary další zlomový bod. Garcia dokončil tento zápas a vedl 5-1 na cestě za kariérním rekordem 3-0 proti Scary.

Krejčíková a Siniaková jsou na špici završení dominantní sezóny, dosud mají pouze tři porážky a tituly na všech čtyřech grandslamech, na kterých se zúčastnily.

Je to třetí vítězství českého dua v této sezóně nad pátým týmem Kitchinok z Ukrajiny a Ostapenkovou z Lotyšska. Jedno z těchto vítězství přišlo ve Wimbledonu.

Krejčíková a Siniaková se ve finále střetnou s vítězkou mezi Veronikou Kudermetovou/Elise Mertensovou a Desirae Krawczykovou/DemiSchuursovou.

Akce byla přesunuta do Texasu z Číny kvůli obavám o bezpečnost Peng Shuai, grandslamového šampiona ve čtyřhře, který obvinil tamního bývalého vládního úředníka ze sexuálního napadení. Svou roli v rozhodnutí sehrála i koronavirová omezení.