Funkce „Memory Saver“ může vyléčit neukojitelnou chuť Chrome na RAM

Funkce „Memory Saver“ může vyléčit neukojitelnou chuť Chrome na RAM
Přiblížit / Jeden z mnoha memů „Chrome jako Pac-Man požírající RAM“.

Zapomeňte na AAA ray tracing videohry nebo těžbu kryptoměn – někdy se jen spuštění Chromu zdá jako jeden z nejtěžších úkolů, které můžete na svém PC dělat. Google si je zjevně vědom Pověst Chrome Vzhledem k tomu, že je trochu náročný na zdroje a na Windows, macOS a ChromeOS, přináší dvě nové funkce –Spořič paměti a spořič energie— což doufá, že váš prohlížeč bude fungovat o něco lépe na omezeném počtu zařízení.

Memory Saver je režim, který můžete libovolně zapínat a vypínat, a Google říká, že bude používat „o 40 procent méně paměti“ odstraněním nečinných karet na pozadí z vaší RAM. Google říká: „Všechny neaktivní karty budou podle potřeby znovu načteny“, což může znamenat ztrátu stavu karty, ale tuto funkci můžete kdykoli zapnout a vypnout.

Zatím jsme neviděli tvrdé vydání této funkce, ale v nočních sestavách Canary vám nastavení „Vždy udržovat tyto stránky aktivní“ umožňuje chránit domény před hibernací, takže je zde spousta kontroly. (odkazy na toto Stránka ortopedické podporyjestli máte zájem)

Další nová funkce, Energy Saver, je více automatická. To začíná, když úroveň baterie notebooku dosáhne 20 procent. Google říká: „Chrome ušetří baterii tím, že omezí aktivitu na pozadí a vizuální efekty webových stránek s animacemi a videi.“ Můžete to také vypnout v Nastavení.

Google říká, že obě funkce budou zavedeny během „několika příštích týdnů globálně pro Windows, macOS a ChromeOS“.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *