František navštívil Slovensko, Maďarsko a … snad Českou republiku

Prezidentka Slovenska Jusana Sabutova srdečně přivítala Bodovu návštěvu Budapešti a Slovenska ve dnech 12. – 15. Září.

Když papež František během nedělních andělů oznámil, že navštíví Budapešť i Slovensko, slovenští poutníci na Svatopetrském náměstí hlasitě mávali vlajkou své země.

Slovenský ministr zahraničí Ivan Gorkhov označil návštěvu za „velkou poctu pro Slovensko“, zatímco prezidentka země Jusana Kaputova řekla: „Doufám, že přítomnost papeže Františka bude pro nás všechny poselstvím usmíření a naděje. “

Vatikán ve svém prohlášení uvedl, že Františkova návštěva Slovenska bude zahrnovat města Bratislava, Bryzov a Kosciuszko.

Součástí projektu je také முக்கியமான aštín, důležité poutní místo poblíž Beklawa, oblasti zasažené cyklónem na jižní Moravě. Bude papež pokračovat ve své cestě do České republiky?

15. září si také připomínáte 1100. výročí masakru svaté Ludmily, babičky prvního českého a slovanského mnicha, zakladatele vládnoucí dynastie a patrona země, svatého Václava.

Toto je návštěva třetího papeže na Slovensku od získání nezávislosti v lednu 1993. John Paul II navštívil Slovensko dvakrát, v letech 1995 a 2003.

Papež František také uvedl, že bude slavit závěrečný ceremoniál 52. mezinárodního kongresu milosrdenství, který se bude konat v Budapešti 12. září.

Ačkoli podrobné plány cesty budou oznámeny později, papež neplánuje setkání s maďarskými politickými vůdci, když se zastaví v Budapešti.

Náš zpravodaj uvedl, že papežova návštěva věřících po epidemii COVID-19 byla povzbuzením pro Maďarsko i Slovensko.

READ  Aktualizace 1 - Český parlament schvaluje zvýšení schodku státního rozpočtu v roce 2021 na 23 miliard dolarů

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *