Frank Ndry, první olympionik Pobřeží slonoviny, soutěží proti přesile

Ve věku 23 let se Frank Ndry stal prvním olympijským veslařem z Pobřeží slonoviny, když závodil na hrách v Tokiu 2020. Pod vedením svého trenéra, bývalého kanadského olympijského veslaře Timothyho Turnera, dokázal Ndry ctít ambice svého zesnulého otce. , muž, který byl národním šampionem v kajaku. Jeho otec seznámil N’Driho s vodními sporty a nadále ho inspiruje, aby se stal lepším veslařem.

„Když vesluji, dávám si do hlavy obličej svého táty,“ říká Ndry. „Vždycky mi říkal, že dokud veslováš, dokud dýcháš, nevzdávej to – vydrž to až do konce.“

Nyní Ndry chce, aby ostatní veslaři z Pobřeží slonoviny mohli napodobit jeho olympijský úspěch. Říká, že jednou z překážek zvýšené účasti na Pobřeží slonoviny je dojem, že vodní sporty nejsou bezpečné.

„Rodiče se velmi bojí vody a [for] Jejich děti se k tomu blíží,“ říká Ndry.

Aby tomu zabránil, N’Dri naplánuje den setkání mládeže, kde si pohovoří o jízdě na kajaku a rozptýlí veškeré obavy, které s tím souvisí. Prostřednictvím komunitních akcí N’Dri doufá, že bude moci pomoci vychovat další generaci veslařských profesionálů v zemi.

Dalším problémem je nedostatek financí na vybavení a výcvik. Nadry věří, že tento sport potřebuje větší podporu ze strany ministerstva sportu země a Světové veslařské federace.

„Když přestanu pracovat, přestanu pádlovat“

Navzdory tomu, že N’Dri reprezentuje svou zemi na olympijských hrách, není schopen veslovat na plný úvazek. Od 8:00 do 16:00 ve všední dny si vydělává jako sběratel městské dopravy v Abidjanu. „Musím pracovat, abych se uživil a také abych pomohl rodině,“ říká Ndry. „Pokud přestanu cvičit, měl bych také přestat pádlovat.“

READ  Slovensko a Česká republika dostávají veškerý plyn na základě smluv s Ruskem, říkají úřady

Nabitý program však N’Drimu nezabrání v každodenním tréninku. Když se probudí ve 4:30, jde do tréninku, aby zlepšil svou výdrž, fyzickou sílu a techniky. Nadry věří, že tato úroveň disciplíny je nezbytná pro soutěž na mezinárodní úrovni. Získání finanční podpory od vládních orgánů na kvalitní školení však „bude velmi dlouhý boj,“ říká.

& # 39;  Je to o vás, silnici a vašem výrobci: Uvnitř East African Safari Classic, jednoho z nejpopulárnějších světových motorsportů

Trenér N’Dri, který v současné době působí v Kanadě, se dozvídá o boji, kterému veslař čelí při sladění tréninku se svou každodenní prací. „Musí se… věnovat svému cíli dostat se na olympiádu,“ říká Turner. „Chce to hodně času a hodně úsilí.“

N’Dri se nyní připravuje Mistrovství světa ve veslování 2022 Který se koná v České republice v září. Má ambice kvalifikovat se na olympijské hry v Paříži v roce 2024, ale jeho prioritou je stát se jedním z nejlepších hráčů v Africe.

Tento sport na kontinentu neustále rostl. V roce 1992 se podle Světové veslařské organizace kvalifikovali na olympiádu veslaři pouze ze dvou afrických zemí – Jihoafrické republiky a Zimbabwe. Na hrách v Tokiu 2020 se kvalifikovali veslaři ze 13 afrických zemí, včetně Beninu, Maroka a Namibie.

Tváří v tvář rostoucí konkurenci N’Dri nadále každý den tvrdě trénuje. „Na kajaku je důležité všechno,“ říká. „Každý detail je důležitý. Nic by ti nemělo uniknout a nic bys neměl ponechat náhodě.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.