Francouzští a čeští sprinteři losují na mistrovství Evropy divoké kanoistiky

Finále ve sprintu bylo rozhodnuto na mistrovství Evropy divoké kanoistiky, protože Cep a francouzští sportovci mají šanci získat více medailí.

V K1 žen ve španělské vesnici se všechny tři francouzské atletky poprvé kvalifikovaly do finále.

Italský Modil Rosa – který vyhrál tento týden závod K1 Classic – a soudruh Cecilia Panado, který vyhrál závod Classic C1, se do finále dostal v rozjížďkách druhého kola.

Česká republika a Francie ovládly finále C1 mužů s pěti místy a obě země obsadily automatické sedačky.

Prvním kvalifikantem je Ondrej Rolenc, český vítěz závodu C1 Classic.

Nejc idnidarčič dovedl trio Slovinců do dalšího kola mužské K1 za 36,79 s.

Felix Pavet nadále silně reprezentoval Francii, protože skončil čtvrtý ze 41 a ve zítřejším finále se k němu přidali Luka Barona a Maxsen Barrow.

Marie Nemkova a Panado z České republiky skončily na prvním a druhém místě před Elsou Cabert Burtovou, Helen Raguenseovou a Laurou Fontaineovou z Francie ve sprintu C1 žen.

Kbert Burt a Ragunes dokončili kurz za 48,66 sekundy, aby prolomili svou britskou konkurenci, a dívky předvedly svou třídu na akci C2.

V C2 mužů vedli Francouzi Stephen Santamaria a Quentin Tazor do cíle jeden-dva s Pierrem Trubodym a Hughesem Moretem.

Zítra se ve všech těchto disciplínách uskuteční finále a finále týmů.

READ  Rozdíly ohledně Ukrajiny se vyjasňují při setkání polských, maďarských, českých a slovenských premiérů