Francouzský Macron vyzval Bennetta, aby zajistil, že Izrael bude vyřizovat obvinění NSO – zpráva

Francouzský Macron vyzval Bennetta, aby zajistil, že Izrael bude vyřizovat obvinění NSO – zpráva

Francouzský prezident Emmanuel Macron tento týden osobně vyzval předsedu vlády Naftali Bennetta, aby zajistil, že izraelská vláda řádně prozkoumá obvinění ze spywaru vyvinutého izraelskou skupinou NSO, uvedl v sobotu kanál 12.

Macron podle zprávy požádal Bennetta, aby zajistil, že problém bude brán vážně, a vyjádřil znepokojení nad tím, že mezi vládami, které údajně používají silný spyware vyvinutý izraelskou společností, je Maroko.

Ve zprávě bez zdroje kanál 12 uvedl, že Bennett jasně uvedl, že k událostem došlo před jeho nástupem do funkce v květnu a že v této věci budou učiněny požadované závěry.

Kancelář předsedy vlády nezveřejnila hovor s Macronem a do sobotního večera došlo k oficiálnímu potvrzení hovoru.

podle hloubkové vyšetřování Pegasus se tento týden zúčastnil 17 zpravodajských agentur a podílel se na možném hromadném sledování novinářů, obránců lidských práv a 14 hlav států, jejichž telefonní čísla byla mezi téměř 50 000 potenciálními cíli dohledu na seznamu, který unikl z pařížské Amnesty International. Zakázané příběhy.

Šetření s názvem Pegasus Project identifikovalo nejméně 180 novinářů ve 20 zemích, kteří byli vybráni pro potenciální cílení v letech 2016 až červen 2021.

Macron po zprávách o jeho použití ve Francii svolal ve čtvrtek naléhavé zasedání národní bezpečnosti k projednání izraelského špionážního programu Pegasus.

Předseda Výboru pro zahraniční věci a obranu Knessetu Ona řekla Ve čtvrtek Izrael zřídil panel, který má přezkoumat obvinění ze zneužití kontroverzního telefonního monitorovacího programu Pegasus skupiny NSO.

V rozhovoru pro Army Radio poskytl zákonodárce Ram Ben Barak několik podrobností o složení nebo působnosti komise – NSO uvedl, že se souhlasem izraelské vlády exportuje do 45 zemí.

ilustrativní. Izraelská žena používá svůj telefon před budovou v Herzliyi, ve které sídlila zpravodajská firma skupiny NSO, 28. srpna 2016 (Jack Guez / AFP / File)

Konsorcium mediálních společností, včetně Washington Post, Guardianu a francouzské Le Monde, v úterý oznámilo, že jedno z Macronových telefonních čísel a čísel několika ministrů vlády bylo na uniklém seznamu potenciálních cílů Pegasu.

READ  Mastung, Pákistán: Nejméně 52 lidí bylo zabito po výbuchu v náboženském průvodu

Noviny uvedly, že bez forenzní analýzy prezidentova telefonu nedokázaly potvrdit, zda došlo k pokusu o hacknutí nebo úspěšnému hacknutí.

Byly nalezeny důkazy o hackerském pokusu o zařízení bývalého ministra životního prostředí a blízkého Macronova spojence Françoise de Rugyho s tvrzením, že pokus vznikl v Maroku.

Na této fotografii z 9. července 2019 uspořádá francouzský ministr životního prostředí François de Rugy tiskovou konferenci během Rady ochrany životního prostředí v Paříži. (Ludovic Marin / Paul via AP, file)

V úterý De Rugy požadoval, aby Maroko poskytlo „vysvětlení Francii, francouzské vládě a jednotlivcům jako jsem já, který byl členem francouzské vlády, když došlo k pokusu o hacknutí a přístup k datům na mém mobilním telefonu.“

the Skupina NSO byla zamítnuta Že Macron byl mezi terči jeho klientů.

„Můžeme vyjít a konkrétně říci, že francouzský prezident Macron nebyl terčem,“ řekl ve středu izraelské televizní síti i24news Haim Gelfand, hlavní kontrolor shody skupiny NSO.

Zdroj blízký Macronovi snížil rizika a ve středu uvedl, že 43letý lídr má několik telefonů, které jsou „pravidelně měněny, aktualizovány a zabezpečeny“.

Zdroj, který žádal, aby nebyl identifikován, řekl agentuře AFP, že jeho bezpečnostní nastavení bylo „nejpřísnější“.

Další zdroje tento týden odhalily, že Maroko, blízký francouzský spojenec, se zaměřilo také na několik významných novinářů ve Francii.

Pařížští státní zástupci zahájili vyšetřování na základě stížností z vyšetřovacího webu Mediapart a satirických novin Le Canard Enchaine.

Maroko ano Popřel tato obviněníŘekla, že „nikdy nezískala počítačové programy k hackování komunikačních zařízení“.

Pegasus může hackovat mobilní telefony bez vědomí uživatele, což zákazníkům umožňuje číst každou zprávu, sledovat polohu uživatele a využívat kameru a mikrofon telefonu.

to myslíš vážně vážíme si toho!

READ  Ministerstvo obrany: Severní Korea vypustila zjevnou balistickou raketu na Japonsko

Proto přicházíme do práce každý den – abychom náročným čtenářům, jako jste vy, poskytli informace o Izraeli a židovském světě, které si musíte přečíst.

Zatím máme požadavek. Na rozdíl od jiných zpravodajských serverů jsme nezaviedli paywall. Ale protože žurnalistika, kterou děláme, je nákladná, zveme čtenáře, kterým se The Times of Israel stala důležitou, aby pomohli podpořit naši práci připojením Komunita Times of Israel.

Za pouhých 6 $ měsíčně můžete přispět k podpoře naší kvalitní žurnalistiky a zároveň si užít The Times of Israel Reklamy zdarma, jakož i přístup k exkluzivnímu obsahu, který je k dispozici pouze členům komunity Times of Israel.

Připojte se k naší komunitě

Připojte se k naší komunitě

Jste již členem? Přihlaste se, abyste to přestali vidět

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *