Francie znovu zavádí omezení jako variabilní delta spready

Prezident Emmanuel Macron v pondělí uvedl, že lidé, kteří byli očkováni nebo v nedávné době měli negativní test na Covid-19, budou od srpna vpuštěni do barů, restaurací a obchodních center ve Francii, protože se virus šíří dále po celé zemi.

Nová omezení se budou vztahovat také na vlaky, vnitrostátní lety, divadla, parky, koncertní sály, nemocnice a pečovatelské domy. Dodal, že úřady tento týden posílí hraniční kontroly a uvalí karanténu na neočkované cestující, kteří přijeli z rizikových zemí.

Tato opatření by mohla mít negativní dopad na cestovní ruch ve Francii, která je jedním z nejlepších turistických cílů na světě Počet zahraničních návštěvníků začal stoupat.

Rychlé šíření vysoce nakažlivé delta varianty Nutí evropské orgány, aby znovu zavedly zdravotní opatření, aby to zastavily. Nizozemsko v pátek oznámilo omezení nočních klubů a hudebních festivalů v reakci na zachycení případů poté, co je zmírnilo jen před několika týdny. Ve Francii pomohlo na jaře zpomalení šíření viru národní blokování a masivní očkovací kampaň.

Varianta delta však nyní hrozí, že zruší nedávný pokrok v porážce viru. Po poklesu z více než 42 000 v polovině dubna na méně než 2 000 na konci června se sedmidenní průměr nových denních případů začal v posledních dnech opět zvyšovat a v neděli dosáhl téměř 4 000.

READ  Stradivarius je také podezřelý ze zabití dvou Němců v Paraguayi | Paraguay

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *