Francie zakládá sbor zemědělských diplomatů v Evropské unii – POLITICO

Všech 27 zemí EU konečně zazpívá stejný hymnus během nadcházejícího francouzského předsednictví předsednictví EU – doslova.

Francie organizuje sbor pro diplomaty Zvláštního výboru pro zemědělství (SCA), který se každý pracovní týden připravuje na měsíční setkání ministrů zemědělství členských států EU. Zkoušky již začaly, podle několika diplomatů, s cílem kapely předvést živé vystoupení svých národních ministrů na únorovém zasedání rady ve Štrasburku.

Jejich seznam skladeb obsahuje písně z Francie i dalších dvou zemí, které povedou rotující radu předsednictví EU, České republiky a Švédska. Mezi nimi je „Havran a liška“, příběh francouzského básníka Jeana de la Fontaina ze 17. zhudebnit Napsal Paul Bono; „jít domů“ od českého skladatele Antonína Dvořáka; A pro něco modernějšího byla ABBA v roce 1975 obrovským hitem.Čau mami. “

Jeden diplomat uvedl, že cílem Francie pro sbor bylo udělat něco trochu jiného a „inovativního“ během jejího působení ve funkci prezidentky.

Zazní také „Hymna Evropy“, inspirovaná „Ódou na radost“ Ludwiga van Beethovena, kterou diplomaté již začali praktikovat, a také píseň „Mamma Mia“.

Dopis francouzské vlády zaslaný diplomatům a viděný společností POLITICO jim připomíná jejich „vážné závazky“ a vyzývá je, aby na druhé zkoušce plánované na středu zpívali „s hrudí nahoře a oběma nohama na zemi“. Poznámka účastníkům připomněla, že by měli neustále procvičovat texty při dojíždění a dokonce i na ulici.

Jiný zasvěcený diplomat zavtipkoval, že program ABBA „peníze, peníze, peníze“ nebyl vybrán ze strachu, že vyvolá bolestivé vzpomínky na letošní sporná jednání o reformě společné zemědělské politiky – masivního schématu Evropské unie na podporu zemědělství ve výši 270 miliard eur.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *