Francie remizuje a Nizozemsko ztrácí na začátku kvalifikace na mistrovství světa | Sportovní

Cesta do Kataru, kde se ve středu budou konat mistrovství světa evropských týmů v roce 2022, začala klopýtáním Francie o otevření obhajoby titulu, velkou ztrátou pro Nizozemsko a prohlášením Norska o lidských právech.

Francouzský tým remizoval s Ukrajinou 1: 1 na prázdném francouzském stadionu mimo Paříž, kde obránce Presnell Quimembe v 19. minutě zrušil vlastní gól v úvodním zápase Antoine Griezmann v 19. minutě.

Burak Yilmaz (35), útočník, zaznamenal hattrick proti Turecku 4: 2 nad Nizozemskem, jehož rekord v kvalifikaci na významné mezinárodní turnaje je v posledních letech zanedbatelný.

Holanďané nedosáhli na Euro 2016 ani na mistrovství světa 2018 v Rusku a nevypadali skvěle pod novým trenérem Frankem de Boerem, který od nahrazení Ronalda Koemana v sedmi zápasech dosáhl pouze dvou vítězství.

Jsou v tvrdé skupině, do které patří i Norsko, které před jejich výkopem před Gibraltarem předcházelo jejich vítězství 3: 0, v dresech národních týmů s dresy nesoucími poselství „lidských práv“, následovaných „respektem uvnitř a venku špinavý. “

Bylo to jasné prohlášení o porušování lidských práv v Kataru, které je podrobeno kontrole kvůli jeho diskriminačním zákonům a podmínkám migrujících pracovníků, kteří pomáhají budovat infrastrukturu pro mistrovství světa.

Nejlépe hodnocené Belgie zvítězilo 3: 1 nad Walesem a obhájce titulu Portugalsko 1: 0 nad Ázerbajdžánem. Portugalsko je jedním z týmů, které hrají své úvodní zápasy v kvalifikaci na neutrálním území – v tom případě v italském městě Turín – kvůli cestovním omezením kvůli koronaviru.

Griezmann remizoval s Davidem Trezeguetem na čtvrtém místě v seznamu francouzských střelců s 34 góly po střele levou nohou do vzdáleného rohu od pravého okraje pokutového území.

Výstřel Sergeje Sidorchuka mířil mimo cíl, než Kimpembe zkrátil, když zamkl záložníka a brankář Hugo Lloris minul, než se pomalu převalil přes čáru.

Také ve skupině D dala Bosna a Hercegovina v 84. minutě gól, aby zajistila remízu 2: 2 proti Finsku, jehož góly pocházejí z Teemu Buki.

Nizozemská obrana, která postrádala svého kapitána a hlavního kapitána, zraněného Virgila van Dijka, si nedokázala poradit s Yilmazem, který byl v dobré kondici s Lille, která v této sezoně soupeří s Francouzi.

Útočník skóroval dvakrát před koncem prvního poločasu a znovu ve druhém pololetí, aby zajistil vítězství skupiny G, protože Holanďané hrozili návratem po náhradních gólech Davy Klasen a Luuk de Jong.

Milánský záložník Hakan Calhanoglu vstřelil druhý gól na ataturském olympijském stadionu za Turecko, které se od svého třetího místa v roce 2002 nekvalifikovalo na mistrovství světa.

Gibraltaru se podařilo udržet klidnou hvězdu Borussie Dortmund Erlinga Haalanda, ale připustil góly Alexander Sorloth, Christian Thurstvedt a Jonas Svensson.

Černá Hora v zápase druhé skupiny zvítězila v Rize nad Lotyšskem 2: 1.

Ohromující gól dlouhého doletu Kevina De Bruyneho a dvě defenzivní chyby umožnily Belgii ukončit bezkonkurenční běh čtyř zápasů proti Walesu z roku 2013, který zahrnoval čtvrtfinálovou ztrátu na Euro 2016.

Welles vedl dobrým týmovým tahem, který zakončil Harry Wilson, ale De Bruyne vyrovnal dotykem, než z 25 metrů zasáhl stočený míč do rohu.

Thorgan Hazard využil skluzu obránce Wellsu Connora Robertsa a zasáhl kříž Thomase Moniera dvěma góly do jednoho, než se Romelu Lukaku dostal z pokutového kopu poté, co Chris Mifam prorazil Dries Mertens.

Hattrick od záložníka West Hamu Toma Soica pomohl České republice porazit Estonsko 6-2.

Cristiano Ronaldo by se do konce kvalifikace mohl stát nejlepším střelcem v historii mezinárodního mužského fotbalu.

Portugalská hvězda však stále zůstává po 102 gólech – sedm za rekordmanem Ali Daei, bývalým útočníkem Íránu – po marném večeru proti Ázerbájdžánu s pouhými několika volnými kopy.

Místo toho Portugalsko počítalo s vlastním gólem v 36. minutě, kdy se ázerbájdžánský brankář Shahruddin Muhammad Aliyev pokusil zasáhnout míč mimo pokutové území, jen aby se odrazil od kapitána Maxima Medveděva.

Ve druhém zápase skupiny A skóroval dvakrát Alexander Mitrovic, který vedl zezadu Srbsko a v Bělehradě porazil Irsko 3: 2.

Druhé místo francouzského národního týmu na mistrovství světa v roce 2018 Chorvatsko prohrálo úvodní zápas v kvalifikaci na turnaj 2022, protože Slovinsko díky gólu Sandyho Lovrica v 15. minutě dosáhlo v Lublani překvapivého vítězství 1: 0. Skupina H, Rusko porazilo Maltu 3: 1, zatímco Kypr a Slovensko remizovaly 0: 0.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez svolení.