Frances Tiafoe hovořila o tenisu ve Freetownu v Sierra Leone

Na stadionech a sportovních klubech ve Freetownu v Sierra Leone je fotbal oblíbeným tématem. Ale v úterý, několik hodin poté, co Francis Tiafoe, syn dvou imigrantů ze Sierry Leone, porazil Rafaela Nadala a dostal se do čtvrtfinále US Open, se tenis podnítil k řečem.

„Ach, ano, o Tiafoe se v tuto chvíli hodně mluví,“ řekl Abdullah Kamara, sportovní blogger a majitel fotbalové akademie Hereford Sierra Leone v telefonickém rozhovoru z Freetownu. „Tenis tady moc nesledujeme, ale teď je tu určitý zájem. Někteří lidé jsou na Francise zvědaví a chtějí vědět víc.“

Zatímco americká tenisová komunita je nadšená, že Tiafoe, narozený v Hyatsville, Maryland, se stal nejmladším Američanem, který se za posledních 16 let dostal do čtvrtfinále US Open, někteří v Sieře Leone se hrdě hlásí k mladému tenisu. Hvězda jako jejich vlastní.

Talentovaný a otevřený Tiafoe (24) má dostatek charismatu a dynamických tenisových dovedností pro dva národy.

Odkazovaná publikace Sierraloaded „Tiavo Sierra,“ V rychlé aktualizaci o historickém vítězství Kei Kamara, fotbalová hvězda Sierry Leone, která hraje za Montreal v Major League Soccer, napsala na Twitteru: „jeden z nás,“ Poté, co Tiafoe vyhrál, nazval to „obrovský úspěch“.

Tiafoeův živý příběh začal, když jeho rodiče – kteří se ještě nesetkali – odjeli v 90. letech ze Sierry Leone do Spojených států, aby unikli občanské válce. Oba se přestěhovali do Spojených států a poté, co se setkali, se usadili v Marylandu a měli dvojčata Franklina a Frances.

Otec chlapců, Constant Tiafoe, našel práci na stavbě pro Junior Tennis Champions Center v College Park, Maryland. Constant Tiafoe byl velmi pilný a byla mu nabídnuta práce jako vedoucí údržby v zařízení. Dostal kancelář, kde dvojčata občas spala, a bylo lepší trávit čas na kurtech, protože byly dost staré na to, aby držely rakety.

READ  Serena Williamsová se vrací k tenisu vítězstvím ve čtyřhře v Eastbourne | tenisové novinky

Oba hráli, ale Francis projevil jedinečnou vášeň, sledoval lekce pro starší chlapce v centru a simuloval každý jejich pohyb, pak odpaloval míčky ze zdí a servíroval duchy na vnějších hřištích až do setmění.

„Všechny příběhy jsou pravdivé,“ řekl Mark Ayn, podnikatel a prezident Citi Open ve Washingtonu, D.C., jedné z hlavních událostí v tenisovém kalendáři. „Francis byl tenisem posedlý.“

Ein zná rodinu Tiafoes od svých pěti let a stal se přítelem, poradcem a učitelem. Jeho mentorem byl Ken Brody, investiční bankéř a tenisový nadšenec, který vybudoval Junior Tennis Champions Center, aby uskutečnil vizi, kterou by Tiafoe mohl jednoho dne realizovat.

„Kane říkával: ‚Pokud Česká republika dokáže vyvinout šampiony v zemi takové velikosti, můžeme to udělat tady v hlavním městě‘,“ řekla Ayen.

Netrvalo dlouho a Frances začal předvádět svou jedinečnou atletickou hbitost – rychlost, sílu a inteligenci na kurtu – v kombinaci s téměř neuhasitelnou touhou po hře. Byl spárován s Mišou Kuzněcovem, juniorským trenérem z Ruska, který Francise tlačil a táhl během raných fází jeho tenisového vývoje, což bylo občas docela cool.

Tiafoes zpočátku viděl tenis jako způsob, jak si chlapci zajistit vysokoškolské vzdělání, což se zdálo být možné pouze se stipendiem. Constant opustil práci ve školicím středisku, aby mohl začít podnikat, ale nakonec pracoval v myčce aut, zatímco chlapcova matka Alvina pracovala jako zdravotní sestra. Peněz bylo málo.

„Nic nemělo být takové,“ řekl Tiafoe v pondělí po svém vítězství nad Nadalem. „Jakmile jsme se dostali do tenisu, bylo to, jako by můj táta řekl: ‚Bylo by skvělé, kdybyste to mohli využít jako plné stipendium do školy. „Chci říct, že si nemůžeme dovolit vysokou školu. Takže použij tenis.“

READ  Serena Williamsová prohrává s Emmou Radocano v Cincinnati

Ale Tiafoe zazářil v tak mladém věku tak skvěle, že tato vysoká škola byla odsunuta do pozdější fáze s příchodem lukrativní profesionální kariéry. Když mu bylo 14, v roce 2012, Francis vyhrál prestižní turnaj Petits As ve Francii, přibližně ve stejnou dobu, kdy jeho skromnou a náhodnou výchovu v JTCC uvítaly sportovní publikace. Miami pro nejlepší juniory světa. Cítil jsem, že je na cestě.

Američtí tenisoví trenéři, správci, agenti a nejzkušenější fanoušci začínají chápat, že Tiafoe by mohl být dalším skvělým americkým hráčem, který je ve hře již dlouho akutní prázdnotou.

Rozvoj profesionálních hráčů v dnešní hře ale často přichází pomalu a Tiafoe se občas trápil. Profesionálem se stal v roce 2015 a během následujících čtyř let se dostal do třetího kola velkého turnaje pouze jednou, ve Wimbledonu v roce 2018.

Loni skončil na 38. místě a aktuálně je 26. To se po jeho působivém výkonu na US Open zlepší, bez ohledu na to, co se stane ve středu proti nasazenému devátému Andrei Rublevovi.

Nyní popularita Tiafoe rychle stoupá, a to nejen mezi fotbalovými hvězdami Sierry Leone, ale také basketbalovými hvězdami, včetně LeBrona Jamese, který Tiafoeovi blahopřál na Twitteru.

„Chci říct, to je můj muž,“ řekl Tiafoe o Jamesovi, jedné z jeho sportovních hvězd. „Když jsem viděl, jak to zveřejňuje, řekl jsem si: ‚Mám to retweetovat hned, jak to zveřejním?“ Říkal jsem si, víš co? Budu v pohodě a budu dělat, jako bych to neviděl, a pak to retweetnu o tři hodiny později.“

Tiafoeova kariéra byla definována vysokými očekáváními, plošinami, sebeanalýzou a zlepšováním.

„V tak mladém věku od něj byla velká očekávání,“ řekl Ayin. „Udělal spoustu prvenství a vezměte v úvahu budoucnost, naději amerického tenisu. To je na teenagera hodně a zvládl to opravdu dobře. Ví, že úspěch není vždy přímá čára, ale také ví, že pokud se vždy vydáte na pravý sever, můžete dosáhnout svých cílů.“

READ  Toyota kvůli nedostatku čipů na dva týdny vypne továrnu v České republice

Ein a Tiafoe pravidelně kritizují staré rčení tam a zpět: že každý chce být hvězdou jako Beyoncé, ale nikdo nechce pracovat, aby se tam dostal.

Během jednoho ze svých období stability, po sezóně 2018, začal Tiafoe od lidí kolem sebe slýchat, že potřebuje více trénovat, lépe jíst, studovat filmy a zlepšit se v přípravě – cokoliv, co by ho mohlo posunout do první světové pětky. .

Během zimy, na obědě v Georgetownu, Tiafoe vysvětlil Alainovi, co slyšel, a odhalil svou reakci na dobře míněné tlaky.

Ain vzpomíná: „Řekl jim, že se nebojte, mám to.“ O pár dní později byl na cestě do Austrálie, kde se poprvé dostal do čtvrtfinále slamu. Toto je příběh Francise Tiafoea.

Mnoho lidí v tenisovém světě také zná příběh Tiafoeova raného života v Marylandu. Ale velká část jeho tenisového příběhu stále směřuje na sever. Část byla napsána na US Open a část byla napsána v Sierra Leone, kde zakořenila legenda Francis Tiafoe.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.