Fotbal: Fotbaloví fanoušci v Berlíně hází protižidovské urážky během historického zápasu proti izraelskému týmu

Příznivci Haify na olympiádě v Berlíně. foto / AP

První fotbalový zápas, ve kterém se izraelský tým zúčastnil stadionu olympijských her 1936 pořádaných nacistickým Německem, byl zkažen antisemitským zneužíváním zaměřeným na fanoušky hostujícího týmu.

Union Berlin v sobotu uvedla, že odsoudila antisemitské útoky proti fanouškům Maccabi Haify během zápasu obou týmů Evropské ligy na olympijských hrách v Berlíně v noci.

V prohlášení klub uvedl, že je „nesnesitelné“ ohledně fyzického a verbálního zneužívání, které původně vysvětlovali členové mládežnické pobočky místní německo-izraelské komunity, kteří se utkání zúčastnili za smíšené masy fanoušků.

Prezident federace Dirk Zingler se za jednání fanoušků omluvil.

Fórum Junges Deutsch-Israelische Gesellschaft uvedlo, že po nich házeli pivo a mezi jinými urážkami se jim říkalo „(vyčerpávající) Židé“, a že se fanoušek odborů snažil vztyčit izraelskou vlajku odebranou podporovatelce, dokud ho nezastavila civilní policie.

„Byli tu i fanoušci z federace, kteří vystoupili proti tomuto chování. Přestěhovali jsme se do budovy Maccabi, abychom byli na bezpečné straně,“ uvedlo sdružení.

Z 23 324 fanoušků, kteří se zúčastnili zápasu, který Federace vyhrála 3: 0, bylo téměř 1 000 příznivců Maccabi.

V sobotu berlínské oddělení pro výzkum a informace o antisemitismu uvedlo, že atmosféra v bloku 13, kde byli přítomni fanoušci Maccabi, byla již před zápasem horká a že hostující fanoušci se také setkali s rasistickými a homofobními urážkami. Antisemitské zneužívání.

Po zápase, řekl RIAS, procházela skupina fanoušků Haify před několika fanoušky Al-Ittihad, když se jeden z fanoušků Al-Ittihad zeptal svých kamarádů: „Hej, lidi, máte někdo z vás 74-90-8 v kapse ? “ RIAS řekl, že se jednotlivec usmál na fanoušky Haify. Čísla se týkají kyanovodíku, aktivní složky jedovatého plynu Zyklon B.

Síť Fare, která bojuje proti fotbalové diskriminaci, uvedla, že „očití svědci byli šokováni mírou antisemitismu“ v zápase, a ukázala obrázky fanouška Al-Ittihad, který, jak se říká, nacistickým pozdravem hostujících fanoušků a „ urazil ty, kteří po tom volali “.

READ  jasnější | Poslední ruské výjimky z mezinárodního sportu

Další muž vzadu je také vidět na jedné z fotografií, jak nacisticky pozdravují, což se provádí prodloužením pravé paže vzhůru s plochými dlaněmi. V Německu je to nezákonné a trestá se vězením.

„Toto chování je ostudné a nesnesitelné,“ řekl prezident Cechu Zingler. „Omlouváme se postiženým. Antisemitismus v naší společnosti bohužel stále existuje, a proto se také objevuje na stadionu. Nikdy však nebudeme tolerovat diskriminaci v našich řadách. Je důležité, abychom zůstali ostražití a neúnavně pracovali.“ „Podporujeme policejní vyšetřování všemi zdroji informací, které máme.“

Olympiastadion obvykle využívá městský rival Hertha Berlín, ale v této sezóně jej převzala UEFA pro evropskou soutěž, protože jeho stadion ve východní čtvrti Köpenick nemá dostatečnou kapacitu k sezení, aby vyhověl požadavkům UEFA.

Před zápasem federace uvedla, že hostuje zaměstnance izraelské ambasády, zástupce projektu House of One židovsko-křesťanského dialogového projektu, sportovce z místního sportovního klubu Maccabi Berlin a další, aby se zápasu zúčastnili.

„Víme, že tato hra má pro naše hosty z Haify a židovské komunity v Berlíně velmi zvláštní význam mimo sportovní aspekt,“ řekl Zingler.

Maccabi Haifa nezmínil urážlivé incidenty po zápase.

„Děkujeme za vaši pohostinnost,“ řekl klub na Twitteru. „Byl to vzrušující zápas před vámi, před našimi fanoušky a také na tomto velmi smysluplném stadionu.“ „Děkuji, dokud se znovu neuvidíme v Izraeli.“

Textilvergehen, blog fanoušků Union Berlin, řekl, že slova „nechutné“ a „extrémně ostudné“ k popisu zneužívání nestačí.

V sobotu mládežnická pobočka místní německo-izraelské komunity vyjádřila vděčnost za podporu, které se jí dostalo od většiny fanoušků.

„Děkujeme vlně solidarity online a fanouškům Al-Ittihad, kteří s námi na stadionu projevili svou solidaritu!“ Skupina uvedla na Twitteru. „Většina asociací přivítala Maccabiho přátelsky a oslavovala společně fotbal.“

Glen Kamara Rangers vypískalo 10 000 školáků

Záložník Rangers Glenn Camara.  Image/Getty Images
Záložník Rangers Glenn Camara. Image/Getty Images

READ  Dánsko sní o opakování roku 1992, ale čelí nebezpečnému českému týmu

Mezitím se finskému internacionálovi Glennovi Kamarovi neúprosně posmívalo 10 000 školáků z České republiky.

Rangers navštívili v pátek Prahu na zápas Evropské ligy proti Spartě Praha, na místě, které bylo v této sezóně dějištěm častého rasistického zneužívání černých hráčů, a dva z těchto incidentů přiměly Český fotbalový svaz uložit klubu vysoké pokuty.

Když se zneužívání dostalo do kvalifikace Ligy mistrů 3. srpna – kdy byl v Monaku zaměřen mezinárodní záložník Francie Aurelien Chuamini – UEFA nařídila zákaz vstupu fanoušků na další evropský zápas, který se proměnil v návštěvu Evropské ligy. Oznámení.

Mezitím bylo rozhodnuto umožnit divákům školáků sledovat zápas, ale jakákoli naděje, že by se nová generace fanoušků distancovala od fanatismu starších lidí, byla zničena, když byl Camara neustále vypískán, než byl požádán. Druhé varování pozdě v řízení.

Kamara byla hráčem v centru nechvalně proslulého incidentu během nedávných sezón, kdy se na stejném turnaji setkali s Rangers a dalším pražským týmem, když jej obránce Slavie Ondrej Kudila nazval „f —— opice“, což je měřítko, které vedlo k 10. -zákaz utkání. Následné evropské hry. Camara, která se odvděčila úderem Kudely do tunelu poté, byla suspendována na tři hry.

Kancelář prezidenta České republiky Miloše Zemana zaslala intervenci dopis UEFA s obviněním řídícího orgánu z „diskriminace nečerných lidí“.

V předvečer návštěvy Strážců tento týden se však Steven Gerrard pokusil ze situace odstranit napětí, když řekl, že se nebojí znovu čelit Spartě, protože dostal jistoty.

Nyní manažer Ibrox přidá svou váhu k protestu klubu proti dalším událostem. „Bylo mi řečeno, že Rangers to vezmou s UEFA,“ řekl. „Kola se už pohybují a já se jdu pro jistotu tlačit svým směrem.

„Mluvil jsem s Glennem, je v pořádku, ale naše konverzace bude důvěrná. Bohužel tyto věci stále hodně zvedají hlavu a tresty bohužel nejsou dostatečně přísné.“

READ  kupředu! Milichová se kvalifikuje do finálového kola turnaje NCAA

Frustrovaná a agresivně očekávaná Sparta reagovala prohlášením, které znělo: „Přestaňte útočit na naše děti! Náš klub bude hrdě bránit naše děti – naši budoucnost a naši hrdost. Pomluvy dětí na internetu jsou velmi zbabělé.“

– S The Daily Telegraph UK

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.