Fosílie zachycené při policejní razii demystifikují prehistorické létající plazy

Vápencové desky nalezené při policejním zásahu v Brazílii v roce 2013 odhalily nejkompletnější zkameněliny druhu ptakoještěra, jaké kdy byly nalezeny, a poskytly nové podrobnosti o tom, jak asi před 110 miliony let mohli vypadat a chovat se létající plazi.

Objev také upozorňuje na Problematika vědeckého kolonialismu Odstranění (a někdy i úplná krádež) předmětů vědecké hodnoty z jejich domovských zemí obchodníky s fosiliemi nebo vyspělejšími národy. Podle autorů nové zprávy o zkamenělinách má Brazílie a další země, jejichž fosilie byly historicky pašovány nebo přesunuty do jiných zemí, infrastrukturu, s níž se budou moci zodpovědně vypořádat a studovat je – a měly by přinést výhody, jako jsou vědecké objevy a cestovní ruch, které přicházejí s bohatou národní keší zkamenělin.

Podle Victora Beccariho, postgraduálního studenta a hlavního autora studie, nálet v přístavu poblíž São Paula vedl ke konfiskaci asi 3000 zkamenělin, včetně mnoha ryb a hmyzu, Publikováno tento týden v PLOS ONE. Ústředním bodem byla téměř kompletní kostra ptakoještěra Tupandactylus navigans uchovaná v šesti vápencových deskách.

Excentrická liána musí být úžasná. S obřím hřebenem ve stylu Mohawka, zobákem podobným ptákovi a tělem pokrytým něčím jako kožešinou, ale ne tak docela, je možné, že pterosauři trčeli i mezi jinými podivnými tvory v raném období křídy. Jeho roztažené rozpětí křídel naznačuje, že letěl téměř jistě, ale kvůli dlouhému krku a velké srsti snad jen krátké vzdálenosti. Vědci tvrdí, že pravděpodobně strávil dlouhou dobu hledáním potravy na Zemi.

Vědci mají podezření, že logo bylo požehnáním a prokletím. Jedinci s nadprůměrnou čelenkou mohou s větší pravděpodobností přilákat partnera. výměnný obchod? Zvýšená expozice predátorům. (Možná zemřete mladí a zanecháte krásnou mrtvolu.)

Zkameněliny ptakoještěra jsou vzácné. Vědci tvrdí, že jejich kosti jsou velmi křehké, dokonce ještě víc než ptáci.

READ  Vědci našli 3 geny spojené s vegetariánstvím

Jezero s kolísavou slaností, které vzniklo při oddělení Afriky a Brazílie, bylo ideální pro uchování zkamenělin. Výzkumníci mají přístup k mnoha zachovalým rybám s jejich vnitřními orgány z této oblasti. Pan Beccari má podezření, že pterosauří exemplář mohl zemřít z jezera nebo řeky, která tělo vtáhla do jezera.

„Myslíme si, že na dně jezera není kyslík, takže zvíře ani bakterie nemohou rozložit,“ řekl pan Beccari. „Pokud se dostanete do té části jezera, bude v bezpečí před rozkladem.“

Brazilské úřady musely vyřešit právní problémy ohledně toho, kam přesně by měla být fosilie odeslána. Nachází se v severovýchodní části Brazílie, ale byl zajat v São Paulu, v jihovýchodní části země. Nakonec byl předán univerzitě v São Paulu a v roce 2016 jej začal studovat pan Bakari, který byl v té době vysokoškolák, a tým výzkumníků.

David Hoon, paleontolog londýnské Queen Mary University, který nebyl součástí týmu vědců, uvedl, že v novém článku nebyla žádná „velká překvapení“, ale poskytuje podrobnější anatomický popis druhu. Zatímco dříve to bylo „známé pouze lebce“, řekl, „nyní máme celé zvíře“.

„Je to úžasná fosilie,“ pokračoval. „Tato skupina je známá svým obřím logem. Toto je velké a směšné i podle těchto standardů, což je opravdu skvělé.“

Pro doktora Hon je nejdůležitější část výzkumu, že byl někdy proveden. „Pašování zkamenělin z Brazílie je pro vědu velkým problémem,“ řekl.

Jako příklad toho, co bylo popíráno vědeckou kolonizací Brazílie, pan Beccari poukázal na místa ve Spojených státech, jako je Wyoming nebo Utah, jejichž „slavné fosilie dinosaurů každoročně přivádějí tisíce turistů“.

„Nyní, když máme 3D modely a další technologie ke studiu tohoto zvířete, není důvod, aby toto zvíře opustilo naši zemi,“ řekl pan Bakari. Pokud zůstanete v zemi, přitahuje to turistiku a více lidí se dostane do kontaktu se svým dědictvím. To je také užitečné pro vědu. “

READ  Na dlouhou dobu (brzy) lidé. Byla to zábava.

Dr. Hoon poznamenal, že filmové hvězdy a další bohatí lidé platí velké částky za vystavení zkamenělin na svých zdech. Před několika lety herec Nicolas Cage Vrátil lebku dinosaura Baatara do Mongolska Poté, co ho kontaktovalo ministerstvo pro vnitřní bezpečnost.

„Toto je exemplář, který měl být pašován nebo prodán nelegálně, a nyní je v muzeu a je k dispozici pro výzkum,“ řekl doktor Hohn o ptakoještěrovi.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *