Forintové společnosti jako vláda snižují cíl schodku pro rok 2022

BUDAPEŠŤ (Reuters) – Maďarský forint v pátek překonal své regionální protějšky v obchodě s nízkou spotřebou, protože vláda snížila svůj cílový deficit a obrátila se k větší fiskální obezřetnosti poté, co výdajové řádění před volbami vyhnalo schodek v roce 2021 nahoru.

Maďarský forint vzrostl o 0,15 % a obchodoval se za 367,90 vůči euru, protože měna těžila z vládního oznámení, uvedli dva devizoví obchodníci.

„To může mít malý okamžitý dopad, ale v příštím roce to bude důležitější. Je to velmi dobrá dlouhodobá zpráva pro vládu, aby brala rozpočtový deficit vážně,“ řekl jeden obchodník.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Maďarský ministr financí Mihaly Varga uvedl, že Maďarsko snížilo cíl rozpočtového deficitu pro rok 2022 na 4,9 % HDP z 5,9 %, protože fiskální politika bude v příštím roce méně vstřícná. Přečtěte si více

Dluhová agentura AKK v pátek oznámila maďarský finanční plán na rok 2022, ve kterém hodlá ve druhé polovině příštího roku vyměnit nejméně 2 miliardy dolarů v bankovkách v cizí měně s platností v letech 2023 a 2024 za odložené devizové dluhopisy.

Obchodník s pevným výnosem uvedl, že tato oznámení neměla žádný bezprostřední dopad na výnosy dluhopisů.

Zástupce maďarského guvernéra تشاapa Kandraks v pátek řekl, že maďarská centrální banka dále zvýší úrokové sazby v boji proti vysoké inflaci. Přečtěte si více

Centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o 30 bazických bodů na 2,4 % a poté ve čtvrtek zvýšila týdenní depozitní sazbu o 30 bazických bodů.

Polský zlotý klesl o 0,13 % na 4,6350 za euro, protože tvůrci sazeb dávali různé náznaky zvýšení úrokové sazby. Přečtěte si více

Páteční data ukázala, že zaměstnanost firem i mzdy ve firemním sektoru vzrostly více, než se čekalo.

READ  Tunisko chce více vakcín COVID-19 ve spěchu, aby oživilo svou ekonomiku

PKO Bank v poznámce napsala, že přetrvávající pozitivní trendy v ekonomice, potvrzené pátečními údaji, zvyšují pravděpodobnost, že centrální banka zpřísní měnovou politiku.

Česká koruna posílila o 0,05 % a vůči euru se obchoduje za 25,289. Sázky na zvýšení sazeb tento týden vzrostly více, než se původně očekávalo, po jestřábích komentářích centrální banky, která má příští středu zasedat své sazby.

Akcie v regionu byly smíšené, Varšava (.WIG20) ztratila 0,3 %. Akcie v Budapešti (.BUX) klesly o 0,19 %, zatímco v Bukurešti (.BETI) o 0,29 %. Pražský index (.PX) byl o 0,13 % vyšší.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Další zprávy Alana Sharlishe ve Varšavě. Střih Krishna Chandra Ellory

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *