FN Brno Druhé nejzajímavější české léčebné zařízení za poslední rok – Brno Daily

Od prvních případů infekce SARS-CoV-2 v České republice ošetřila Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) více než 3 000 pacientů pomocí Govit-19, který se nachází hned vedle Fakultní nemocnice v Plzni. F.N. Dr. Ondřej Ludka z Brna tvrdí, že v období krize by měla být v páteřních nemocnicích zvýšena rezervní kapacita lůžek. Fotografický kredit: KK / Brno Daily.

Brno 9. července (PD) – Za poslední dva roky se nemocnice po celém světě musely přizpůsobit konkrétním bezpečnostním opatřením, aby mohly přijímat souhrnné pacienty, léčit dříve neznámé nemoci a přizpůsobovat fungování celých nemocnic. Provádění hromadného testování a očkování. F.N. Výstaviště Brno Brno (PVV) muselo dohlížet na zřízení a provoz záchranné nemocnice, která byla později přeměněna na velkokapacitní očkovací centrum. „V současné době zde očkujeme 5 000 lidí denně,“ uvedla FN. Řekl Dr. Ondřej Ludka, zástupce ředitele pro medicínu v Brně.

Od vypuknutí Kovit-19 v České republice loni na jaře F.N. Brno vedle Fakultní nemocnice v Pilsonu ošetřilo více než 3 000 pacientů.

Z tohoto důvodu je nutné znovu vytvořit početné postele a zavolat záchranářům oddělení „covid“. Testovací pracoviště zároveň vyžadovala velký počet zaměstnanců, aby detekovali pozitivní události.

F.N. Další zátěží pro zaměstnance Brna byla výstavba záložní nemocnice na brněnském výstavišti. „Naštěstí jsme nepotřebovali záložní nemocnici, ale pokud jsme ji potřebovali, museli jsme si ji nahromadit,“ řekla Ludka. „Poté, co bylo zjištěno, že nebude použito, jsme jej počátkem roku přijali k očkování, abychom poskytli velkokapacitní očkovací středisko, které postupně dosáhlo většího počtu vakcín v zemi.“

Epidemie koronových virů podle Ludky odhalila nedostatek jasně definované páteřní sítě nemocnic v České republice, která by měla mít více volných lůžek pro případ rovnocenných mimořádných událostí nebo katastrof.

READ  Nejlepší a nejhorší místa pro život v České republice - Brněnský deník

„Je důležité si uvědomit, že tato lůžka něco stojí, ale pokud nejsou prázdná, pokud jsou vyrobena v tak obtížné době pro pacienty, mohou být financována nejen ze zdrojů zdravotních pojišťoven, ale i některých dalších dotačních schémat Musíme mít poloviční počet lůžek plně využívaných v páteřních nemocnicích. „Takže takovou situaci zvládneme,“ řekla Ludka.

V červnu byl konečně potvrzen infekční stav a počet pacientů hospitalizovaných s koronovým virem několik dní byl nulový. Nyní je tedy možné restartovat celý normální provoz nemocnice.


https://brnodaily.com/2021/07/09/brno/fn-brno-was-second-busiest-czech-covid-treatment-facility-in-the-last-year/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2020/03/brno-university-hospital-bohunice-credit-kk-brno-daily.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2020/03/brno-university-hospital-bohunice-credit-kk-brno-daily-150×113.jpgZaměstnanci BTBrnoZprávyBrno, koronový virus, zdravíOd prvních případů infekce SARS-CoV-2 v České republice ošetřila Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) více než 3 000 pacientů pomocí Govit-19, který se nachází hned vedle Fakultní nemocnice v Plzni. F.N. Dr. Ondrej Lutka z Brna tvrdí, že by měla být zvýšena rezervní kapacita lůžek v spinálních nemocnicích …

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *