FM připomíná 65 let českých vztahů se Spojeným královstvím „pevným partnerem“

Velvyslanec Patrick Murphy uvedl, že Spojené státy měly včera pozitivní vztah s Kambodžou během setkání s ministrem zahraničí Brockem Sokonem za účelem projednání bilaterálních a regionálních otázek.

„Spojené státy jsou v Kambodži důvěryhodným partnerem během globálních epidemií a poskytují Covidovi přímou pomoc ve výši více než 11 milionů dolarů, což je klíčová budova technické podpory pro dlouhodobé partnerství v oblasti zdraví, a více než 4 miliardy dolarů. Zařízení obdrží 1,1 milionu vakcín a více, “uvedlo velvyslanectví na své stránce na Facebooku. Hlášeno na stránce.

USA uvedly, že podporují úsilí Kambodže a asijských členských států o prosazování demokracie v regionu, včetně Myanmaru.

„Spojené státy podporují demokratické procesy a instituce v Kambodži a dalších asijských členských státech a prosazují právní stát v regionu (včetně Myanmaru),“ uvedli.

“Nestabilita způsobená vojenským pučem ovlivňuje celý region a asijské země hrají klíčovou roli při obnově cesty k demokracii (Myanmar). Vyzýváme všechny zúčastněné strany v ASEAN (Myanmar), aby se zapojily do řešení krize,” uvedl.

Mezitím Martin Vavra včera obdržel zdvořilostní výzvu od Sokola od nově jmenovaného velvyslance České republiky a ministra zahraničí Jacoba Gulhenka.

Sokon uvedl, že je potěšen oslavou 65. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Královstvím a Českou republikou.

Řekl: „Před šedesáti pěti lety naše země nejenže snášely dlouhodobé přátelství a úzkou spolupráci, kterou si přály, ale také viděly růst v regionální a globální krajině s lepšími časy a změnami. Novorozené ovoce. “

Jedním z důvodů, proč jsou si tyto dvě země tak blízké, je to, že král Norodom Sihamoni strávil většinu svého dětství v Praze, kde studoval klasický tanec a hudbu na Národní konzervatoři a hovořil plynně česky.

Dalším zajímavým příkladem kulturního vztahu mezi Českou republikou a Kambodžou je fotografie zachycující prezidenta Novotného, ​​jak blahopřeje princezně Norodom Tuba, dceři tehdejšího knížete Norodoma Sihanouka, k tomu, že hraje klíčovou roli v Královském baletu.

Minulost však poskytuje inspiraci pro společnou budoucnost, na kterou se chceme zaměřit. Jako prostitutky žijící a pracující v Kambodži si dobře uvědomujeme, že Kambodža je přátelská země, “uvedl Gulhanek.

Podílel se na obnově a uchování kambodžského kulturního dědictví v anglickém Angkoru a také poskytl bezpečnostní školení technickému personálu Apsary.

Rovněž pomáhali při projektu obnovy soch lva a slona v chrámu Bimianagus.

Mluvčí ministerstva zahraničí Koi Kwang na žádost o komentář neodpověděl.

READ  Niagara Launcher je minimální Android launcher

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *