Finsko poráží Lotyšsko, Německo vede Slovensko ve světě hokeje

Tampere Domácí Finsko se vzpamatovalo z paniky z první třetiny, když porazilo Lotyšsko 2:1 a připsalo si v sobotu na mistrovství světa v ledním hokeji druhou výhru ve dvou zápasech.

Mikael Granlund zaznamenal silného vítěze zápasu s 2:52 na konec v závěrečné části druhého skupinového zápasu v Tampere. Rudolfs s Cherries vedl v úvodní třetině Lotyšsko na 1:0 a poté vyrovnal Sakkari Maninen v mocné hře na síti. Maninen přidal zásadní přihrávku proti Granlundovi.

Finsko, loňské vicemistryně, v pátek porazilo Norsko 5:0, Lotyšsko prohrálo se Spojenými státy 4:1.

Německo oplatilo prohru proti Kanadě o den dříve, když porazilo Slovensko 2:1 ve skupině A v Helsinkách. Matthias Plachta a Leonhard Pvoderel dali Německu výhodu 2:0, když Christian Pospíšil odpověděl jediným gólem Slováka.

Ve skupině B mělo Švédsko ve svém úvodním utkání proti Rakousku k dispozici pouze tři série, protože tým čekal na výsledky play off NHL, aby doplnil soupisku o hráče ze švédské ligy, jejíž play off skončilo teprve ve čtvrtek.

inzerát

Joel Kellmann, Max Freiberg a Joachim Nordstrom přispěli k vítězství 3:1 nad týmem, který s Francií nahradil ruský a běloruský tým.

V úvodním zápase porazila Česká republika v dalším zápase skupiny B Británii 5:1. Mate Blumel vedl českou reprezentaci dvěma góly a jednou asistencí.

Také ve skupině A zaznamenal Joachim Blechfeld hattrick a Nikolai Eilers zaznamenal tři asistence pro Dánsko, aby zahájilo turnaj rozdrcením Kazachstánu 9-1.

Třígólový náskok po prvním poločase, kterému pomohl Jonas Seigenthaler, dovedl Švýcarsko k vítězství 5:2 nad Itálií v úvodním zápase skupiny A.

___

Více AP Sports: https://apnews.com/hub/sports a https://twitter.com/AP_Sports

Copyright 2022 The Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *