Film „Pierce“ sklízí ovace na Mezinárodním filmovém festivalu ČR

Film „Pierce“ sklízí ovace na Mezinárodním filmovém festivalu ČR

Karlovy Vary 4. července (CNA) – Film „Pierce“ v koprodukci společností z Tchaj-wanu, Singapuru a Polska sklidil ve středu ve světové premiéře na 58. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v České republice bouřlivé ovace.

„Pierce“, vybraný jako jediný čínsky psaný film pro festivalovou soutěž o Křišťálový glóbus s nejvyšším hodnocením, byl natočen na Tchaj-wanu a hrají v něm tchajwanští herci Cao Yu-ning (曹佑寧), Liu Hsiu-fu (劉修甫) a Ding Ning (丁寧) v hlavních rolích, u kormidla je singapurská režisérka Nelcia Low (劉慧伶).

Premiéry filmu na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech se zúčastnili Lu, Cao, Liu, další členové produkčního týmu a početné publikum 1131 lidí v hotelu Termal v Karlových Varech.

Lu k publiku před projekcí řekla, že je pro mě velkou ctí být na Mezinárodním filmovém festivalu v Kuyev se svým štábem. Na premiéře také poděkovala své rodině „za to, že sem dnes přišla a byla se mnou“.

Film se odehrává na Tchaj-wanu s anglickými a českými titulky a vypráví příběh mladého bývalého vězně, který se prostřednictvím šermu znovu spojí se svým bratrem. Film se zabývá tématy pravdy, pochybností a rodinných vztahů.

Během promítání bylo slyšet, jak se publikum – převážně české – smějí a vzdychají při nejdramatičtějších scénách filmu.

Po skončení promítání sklidil film asi tři minuty bouřlivé ovace, přičemž asi polovina diváků, včetně těch, kteří seděli na balkonových sedadlech ve velkém sále hotelu, zůstala vzadu. Někteří z nich šli k hercům a štábu, aby si popovídali a vyfotili.

V rozhovoru pro CNA po promítání Lu řekla, že na jevišti propukla v pláč, protože ji tak dojalo, když viděla přítomné své rodiče, i když toho o kině moc nevědí.

„Sledovali mě, jak procházím mnoha traumaty a obtížemi,“ říká Lou. „Takže teď říkají: Dobře, jestli se zblázníš, že něco honíš, jdi do toho, my tě podpoříme.“

READ  Toto neznámé město bylo právě označeno za jednu z nejlepších destinací na světě

Když se jí zeptali na její reakci na tříminutové ovace za její debutový celovečerní film, řekla, že nejšťastnější chvíle pro ni jako režisérku jsou, když ví, že si její film diváci opravdu užili.

„Myslím, že dobrý film by měl být schopen ovlivnit každého,“ řekl Law, který na scénáři filmu „Pierce“ pracuje od roku 2015. „Myslím, že kinematografie má takovou sílu.“

Tchajwanský herec Cao, který ve filmu hraje hlavní roli, uvedl, že premiéra byla poprvé, co viděl svůj výkon ve filmu.

„Když jsem po představení slyšel, jak publikum začalo tleskat, byl jsem opravdu dojat. Všichni dlouho tleskali a všichni se na nás usmívali,“ řekl Cao China News Agency.

Cao, který získal cenu za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli na filmovém festivalu v Taipei v roce 2014 za roli v tchajwanském filmu „Kano“, řekl, že středeční potlesk vestoje na festivalu byl pro něj i zbytek herců a štábu velkým povzbuzením.

Mezitím Liu, který je na návštěvě Evropy poprvé, řekl, že očekává velké kulturní překážky, protože diváci sledující film v čínském jazyce budou převážně z Evropy.

„Ale vidět dnešní reakce publika, ať už se smáli nebo ukazovali jiné reakce, bylo kouzelné – jako bychom sdíleli společný jazyk,“ dodal Liu.

Petr Marek, člen publika z České republiky, řekl, že se po přečtení synopse chtěl podívat na „Pierce“ a že byl „docela překvapený“, protože film plynul dobře od začátku do konce.

„Oba herci byli skvělí a kamera byla skvělá.“ [work] „To hercům opravdu pomohlo, protože jsme viděli všechny emoce,“ řekl Marek s odkazem na Cao a Liu.

Marek řekl, že se příští rok plánuje vrátit na Mezinárodní filmový festival v Koreji v naději, že uvidí více filmů s tchajwanskými prvky, které jsou pro něj velmi odlišné od českých filmů.

READ  Hokej United States Hockey vs Česká republika Stream: Sledujte IIHF zdarma – Jak sledovat a streamovat Major League a College Sports

Korea International Film Festival je jedním ze 14 soutěžních festivalů hraných filmů zahrnutých do seznamu sestaveného Mezinárodní federací asociací filmových producentů (FIAPF), spolu s Cannes a Mezinárodním filmovým festivalem v Benátkách, známým jako „A-List“ festivaly.

(Napsal Sunny Lai)

Hotový předmět/kus

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *