Festivaly: EKOFILM 2021 pozvánky k účasti

Brno: Ecofilm Přihlášky jsou nyní otevřené pro jeho čtyřicáté sedmé vydání, které se bude konat od 20. do 23. října 2021, pod heslem Název: Planet Earth. Žádosti jsou přijímány do konce března v filmfreeway.com.

Architektura, zelená a udržitelná rezidence, nové technologie v našem každodenním životě, které chrání a pomáhají nám přírodním zdrojům, přírodě ve městech a komunitnímu životu jako návrat k tradici a soběstačnosti. Toto je jen krátký seznam témat, která souvisejí s titulky Název: Planet Earth, Vybrali organizátoři EKOFILM, nejstaršího mezinárodního filmového festivalu zaměřeného na životní prostředí v Evropě, ve svém 47. ročníku. Od nynějška do 31. března mohou filmaři přihlašovat své filmy prostřednictvím webových stránek filmfreeway.com. Festival pořádá Ministerstvo životního prostředí České republiky ve spolupráci s organizátory Key Promotion, Masarykovou univerzitou a EkoInkubátorem.

„Pro 47. vydání EKOFILM jsme vybrali téma.“ Název: Planet Earth. Naším cílem je zdůraznit skutečnost, že jako společné stanoviště máme pouze jednu planetu, a to nejen s ostatními lidmi, ale především s přírodou. V posledních stoletích to byli lidé, kteří zásadně přetvořili planetu a přizpůsobili ji svému použití. Bez zdravé krajiny, bez místa pro zvířata a rostliny nebo bez přírodních zdrojů by bylo pro nás obtížné volat planetu Zemi domů. Proto na letošním festivalu chceme otevřít dveře těm filmům, které nám ukazují, jak žít více v souladu s přírodou, s naším okolím, s planetou a všemi jejími obyvateli – ale zároveň, jak žijeme v moderním světě. Pohodlně, možná díky novým technologiím, které vyhovují oběma stranám, “uvedl ministr životního prostředí České republiky Richard Brabeck.

„Posílejte filmy, které nám umožňují klasické i moderní scény zelené architektury, komunitního života a technologií, které snižují negativní dopady rostoucí populace naší planety; filmy, které hledají způsoby, jak přiblížit a vystavit přírodu přírodě, jak ji představit naší města a jak nám pomoci vypořádat se s každodenním stresem, ale zároveň jej splatit. Výměnou za služby, které nám poskytujete a které, nejlépe, to je poselství šéfa festivalu Ladislava Miku, filmařům.

READ  Nezmiňujte to! Lydica zakazuje slovo „olympiáda“, aby uklidnila nervy »Bulletin Borneo online

25 nejlepších filmů vybraných programátory festivalu bude zařazeno do soutěžní části festivalu, který se koná v Brně ve dnech 20. až 23. října 2021. Soutěž bude zahrnovat tři kategorie: krásy přírody, středoevropské filmy a krátké filmy . Cena prezidenta festivalu a samozřejmě hlavní cena – bude udělena cena hlavního ministra životního prostředí. Tvůrci mohou své práce odeslat na web filmfreeway.com Do konce března, stejně jako v loňském roce, bude účtován poplatek za podání přihlášky a výtěžek půjde do peněžních cen festivalu.

Témata letošního roku, jako je zelená architektura, plánování měst, komunitní život a inteligentní technologie, obdrží na festivalu fórum. Budeme o tom diskutovat v úvodních přednáškách a prostupuje celým doprovodným programem festivalu. Pokud to epidemiologická situace dovolí, rádi bychom si zopakovali přednášky, otázky a odpovědi a promítání filmů na Fakultě sociálních věd Masarykovy univerzity, kině Univerzity Skala a na brněnském náměstí náměstí Svobody, uvedl odborný garant festivalu Bohuslav Binka, vedoucí Katedry environmentálních studií Fakulty sociálních věd Masarykovy univerzity.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *