Federace vietnamských lidových sdružení v Evropě pořádá druhou konferenci | Společenství

Federace vietnamských lidových sdružení v Evropě pořádá druhý kongres Hinh Anh 1Členové výkonného výboru pro druhé volební období Federace vietnamských lidových sdružení v Evropě (Foto: VNA)

Praha (VNA) V Praze uspořádala svou druhou konferenci Federace vietnamských lidových sdružení v Evropě Česká republika15. října za účasti téměř 300 delegátů a hostů z 23 evropských zemí.

Akce se zúčastnili také zástupci Ústředního výboru Vietnamské domácí fronty, Státního výboru pro zahraniční věci Vietnamu a velvyslanectví Vietnamu v 15 evropských zemích.

Předseda odborů Huang Dinh Tang ve svém zahajovacím projevu uvedl, že konference byla příležitostí, aby odborový svaz přezkoumal své úspěchy i nedostatky prvního období, aby mohl podruhé připravit program práce a uvést své zákony do souladu s aktuální situaci a na vteřinu volit nadšené, schopné, renomované a odpovědné kandidáty do výkonného výboru a inspekční rady v cechu.

Nguyen Van Thao, vietnamský velvyslanec v Belgii, Lucembursku a Evropské unii vyjádřil naději, že vztahy mezi Vietnamem a Evropskou unií jsou nyní na vrcholu, protože Unie bude mít praktický a účinný akční plán k využití svého bohatého potenciálu a prostředky, zejména pro mladé lidi, obchodníky a intelektuály, s cílem pomoci při posilování spolupráce Vietnamu s členy Evropské unie a šíření obrazu vlasti jako odpovědného člena mezinárodního společenství.

Na druhou stranu vietnamský velvyslanec v České republice Tai Chuan Dung řekl, že doufá, že unie posílí vzájemnou podporu mezi svými členskými federacemi. Vietnamci v zahraničí Mohou si pomáhat v každodenním životě a při začleňování do místních komunit, podporovat a uvádět do hry kulturní identitu Vietnamu a přispívat k vlasti.

Na objednávku předsedy vlády ČR Petra Fialy, vedoucího Úřadu vlády ČR J. Poznamenala, že premiéra Fialu těší, že se dvoustranná spolupráce neomezuje pouze na ekonomiku, ale rozšířila se o kulturu a další sociální aspekty.

Místopředseda Komise Evropského parlamentu pro mezinárodní obchod Jan Zahradel zdůraznil, že druhá konference Unie konaná v Praze během předsednictví České republiky v Evropské unii pomůže vyzdvihnout poselství vietnamské komunity v Evropě.

READ  Po úniku Pandora Papers Europol identifikuje zločin

Federace založená v roce 2016 se stala největší organizací Vietnamců v Evropě.

Druhá konference byla původně naplánována na říjen 2020, ale byla odložena kvůli pandemii COVID-19.

Na akci Federace zvolila výkonný výbor 61 členů a Hwang Dinh Thang znovu zvolil svého předsedu. /.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *