Fauci říká, že Američané mohou nosit masky několik měsíců

Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn hovoří na tiskové konferenci 12. února v Berlíně. Christian Marquart / Paul / Getty Images

Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn v pátek uvedl, že hraničním kontrolám – včetně omezení veřejné dopravy, povinného testování a požadavků na karanténu cestujících – se nelze vyhnout ve snaze zabránit dovozu jiných typů infekčních koronavirů.

„To znamená, že bude Zákaz převodu – Bez výjimek musí být kontroly provedeny před vstupem do Německa – a existuje závazek karantény, „ řekl Spahn novinářům v tiskové zprávě o zdraví.

Span dále řekl, že – navzdory novým variantám – Celková míra infekce se v Německu snížila.

Chránit populaci před virovými mutacemi – proto se včera rozhodla federální vláda Deklarovat Českou republiku, Tyrolsko a Slovensko jako variabilní regiony pro koronaviry,Řekl ministr.

Některé souvislosti: Německý ministr vnitra Horst Seehofer ve čtvrtek uvedl, že Německo dočasně zavádí hraniční kontroly a omezuje cestování z České republiky a rakouské provincie Tyrolsko kvůli Zvýšení počtu infekcí Jedna z nejvíce nakažlivých nových variant koronaviru. Omezení vstoupí v platnost v neděli.

V pátek Německo zaznamenalo 9 860 nových případů koronaviru – pokles o 3 048 ve srovnání se stejným dnem minulého týdne. Počet úmrtí na koronaviry v Německu dosáhl za posledních 24 hodin 556 – což je pokles o 299 ve srovnání s pátek minulý týden

Poukazují na to nejnovější údaje od národního úřadu pro veřejné zdraví, Institutu Roberta Kocha (RKI) Počet nových infekcí na 100 000 obyvatel by tento víkend mohl klesnout pod 60Řekl Span.

Od pátku, 5,7 milionu vakcín proti koronavirům bylo distribuováno v 16 spolkových zemích v NěmeckuDosud bylo zavedeno asi 3,6 milionu vakcín. 2 490 423 – 3% německé populace dostalo první výstřel, zatímco 1178 725 dostalo druhý výstřel, podle údajů RKI. Spahn uvedl, že Německo bude do konce příštího týdne distribuovat 8 milionů vakcín proti koronaviru.

READ  Myanmarská vojenská junta zatkla bývalou britskou velvyslankyni Vicki Bowmanovou

Německo v současné době používá vakcíny proti koronavirům vyvinuté společnostmi Pfizer / BioNTech, Moderna a AstraZeneca.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *