Faith Kipyegonová překonala svůj druhý světový rekord během osmi dnů

Kenny Faith Kebigon Překonala svůj druhý světový rekord za tolik pátků, kdy na mítinku Diamantové ligy v Paříži padla tři světové rekordy.

Kipyegon, 29letá maminka, navázala na svůj rekord na 1500 m z minulého týdne tím, že zaběhla nejrychlejší 5000 m v historii.

Zajela 14 minut 5,20 sekundy, čímž se vzdálila předchozí světové rekordmance Letesenbet Gidey z Etiopie, který zaběhl 14:07,94 pro třetí nejrychlejší čas v historii. Světový rekord Jediho byl 14:06,62.

„Když jsem viděl, že jde o světový rekord, byl jsem velmi překvapen,“ řekl Kipyegon podle organizátorů mítinku. „Světový rekord nebyl můj plán. Právě jsem běžel za Jedi.“

Kipyegonová, dvojnásobná olympijská vítězka v běhu na 1500 metrů, zaběhla svou první pětitisícovku po osmi letech. Na 1500 m, její primární disciplíně, překonala minulý pátek na posledním mítinku Diamantové ligy v Itálii osm let starý světový rekord.

Příští rok v běhu na 1 500 m by Kipyegon mohl postoupit a stát se teprve druhým člověkem, který vyhrál stejnou olympijskou atletickou akci třikrát (připojuje se Usain Bolt). Poté řekla, že by se na cestě k maratonu mohla posunout až na 5000 m na plný čas.

Kipyegon je první ženou, která překonala světové rekordy na 1500 i 5000 m od italského Paula Bigneyovákterý se přesídlil na 1500 metrů, 5000 metrů a 10 000 metrů během devíti měsíců v letech 1969 a 1970.

Kompletní výsledky Paris meet zde. Diamantová liga se příští čtvrtek přesouvá do Osla živě páv.

Pátek také etiopský Lamicha Girma Překonal světový rekord mužů na 3000 m překážek o 1,52 sekundy, běh 7:52,11. Katar Saif Saeed Shaheen Předchozí rekord byl stanoven v roce 2004. Girma je olympijská a světová stříbrná medailistka.

Olympijský vítěz na 1500 m Jacob Ingebrigtsen Nor zaběhl nejrychlejší dvoumílový závod v historii, zaběhl 7:54,10. Kenny Daniel Komen Dříve nejrychlejší čas 7:58,61 z roku 1997 byl v podniku, který nebyl na programu olympijských her a na velkých závodech se soutěžil jen zřídka. Dvaadvacetiletá Ingebrigtsenová je šestá nejrychlejší v historii na míli a osmá nejrychlejší na 1500 m.

READ  The Black Sox odstartuje mistrovství světa v softballu v Aucklandu

Olympijský a světový stříbrný medailista Marilady Paolino Z Dominikánské republiky vyhrál závod na 400 metrů za 49,12 sekund, stíhal Sidney McLaughlin Levrone, která po čtyřech letech zvládla první vážnější byt o velikosti 400 metrů čtverečních. McLaughlin-Levron zaběhl osobní maximum 49,71 sekundy, což je čas, za který by na loňském mistrovství světa bral bronzovou medaili.

Očekává se, že McLaughlin-Levron bude závodit v běhu na 400 m na červencovém mistrovství USA na venkovní dráze jako tři nejlepší bitvy o umístění do světového týmu na 400 m jednotlivců. Má také sbohem srpnovým světům v běhu na 400 metrů překážek a očekává se, že po USATF Outdoors oznámí, na kterých světech poběží.

Noah Lyles, mistr světa na 200 metrů, vyhrál závod na 100 metrů za 9,97 sekundy v protivětru. olympijský vítěz Marcel Jacobs Tým Itálie skončil sedmý za 10,21 na své první stovce od srpna poté, co bojoval se zdravotními problémy od olympijských her v Tokiu.

Lyle chce na srpnových světech závodit na 100 a 200 m. Má sbohem na 200 metrů. Nejlepší tři USATF Outdoors se připojují k mistru světa Fred Curley V týmu mistrovství světa. Lyles je letos pátým nejrychlejším Američanem na 100 m, s výjimkou Curleyho, který v roce 2023 nebyl poražen ve třech závodech na 100 m.

Olympijský a světový stříbrný medailista Kelly Hodgkinsonová Vyhrál závod na 800 metrů v čase 1:55,77, což je britský rekord. americký Věc Muolympijská a mistryně světa s osobním rekordem 1:55,04, by měla začít sezonu koncem tohoto měsíce.

Světový šampion Grant Holloway Zvítězil v běhu na 110 m překážek za 12,98 sekundy a stal se prvním mužem, kterému se letos podařilo překonat 13 sekund. Holloway má v roce 2023 nejlepší čtyři časy na světě.

READ  Peachtree Ridge grad Katey Lippitt využívá sport k posílení mládeže prostřednictvím Kids Play International v Kambodži | Zprávy

americký Valary Allman Hod diskem vyhrál nad Češkou Sandra Berkowitzová V setkání posledních dvou olympijských vítězů. Allman hodil 69,04 m a měl letos světově nejlepších 12 hodů.

OlympicTalk je zapnutý Apple novinky. Preferovali jsme!